Praktyczny i elegancki zestaw podtynkowy

Ładnie i funkcjonalnie urządzona łazienka, sprzyja nie tylko dokładnym, codziennym ablucjom, ale również przynosi zadowolenie z bezproblemowego korzystania z zainstalowanych tu sprzętów; natomiast elegancki wystrój sprawia, że czujemy się tu wyjątkowo komfortowo.

Funkcjonalna łazienka

Podstawowymi sprzętami w każdej łazience, jest odpowiedniej wielkości umywalka z ładną i prostą w obsłudze baterią, muszla klozetowa – nieodzowny element tego pomieszczenia, oraz prysznic, a dla szczególnie wybrednych, lubiących długie, gorące kąpiele – wanna. Dodatkowe wyposażenie stanowią funkcjonalne meble – czyli szafki, słupki meblowe, lustro – najlepiej z oświetleniem, dodatki w postaci wieszaków na ręczniki papier toaletowy i inne przybory łazienkowe, a także bidet, który nie jest konieczny, ale w dużej łazience warto ten sanitariat zainstalować.

Każdy z tych sprzętów ma swoje przeznaczenie i w ostatecznej konfiguracji każdy się przydaje – jednak w większości łazienek, ograniczony metraż może wymóc na właścicielach pewne modyfikacje.

Zestaw podtynkowy – miska WC

Jednym ze sprzętów, bez których nie obejdzie się żadna łazienka jest oczywiście muszla klozetowa, czyli sanitariat, popularnie zwany sedesem.
Spośród wielu modeli i kształtów, a także rozmiarów i kolorów na szczególną uwagę zasługuje specjalny zestaw, znakomicie sprawdzający się w każdej wielkości łazience, a szczególnie w takiej, w której znajdzie się do zagospodarowania wnęka w ścianie – jest to funkcjonalny zestaw podtynkowy.

Zestaw ten, obejmuje stalowy stelaż, przycisk do spłukiwania oraz miskę WC, która montowana jest na stelażu i unosi się ponad podłogę, co jest również praktyczne podczas sprzątania łazienki – podłoga w okolicach toalety jest dostępna do umycia z każdej strony.
Zestaw podtynkowy charakteryzuje się dużą elegancją i praktycznością – wszystkie elementy konstrukcji ukryte są – można rzec – w ścianie, natomiast na zewnątrz widoczny jest tylko przycisk spłukiwania wody oraz miska klozetowa, co jest nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo praktyczne.

Zestaw podtynkowy – prysznic i deszczownica

Podobna sprawa ma się z podtynkowym zestawem prysznicowym – w tej sytuacji montowana jest w suficie lub w ścianie deszczownica, wyjście prysznica ręcznego oraz kurki baterii, natomiast wszystkie przewody doprowadzające wodę ciepłą i zimną schowane są pod tynkiem i są niewidoczne. W momencie takiego montażu, należy wykonać wszystkie możliwe testy szczelności na złączeniach przewodów, by woda nie znalazła bocznego ujścia i w sposób niekontrolowany nie zalała ściany.

Montaż podtynkowych zestawów najlepiej powierzyć doświadczonej firmie specjalizującej się w podłączaniu sanitariatów oraz ich serwisowanie, gdyż przy tego typu instalacjach, doświadczenie ma priorytetowe znaczenie.