Agregaty tynkarskie – jak wybrać najlepszego producenta?

Agregat tynkarski to sprzęt, z którym prace budowlane i wykończeniowe mogą przebiegać jeszcze łatwiej i szybciej. Jak wybrać najlepszego producenta agregatów? Zobacz czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu?

Dlaczego warto zainwestować w agregat tynkarski?

Tynkowanie ręczne jest procesem czasochłonnym i obarczonym ryzykiem błędów. Właśnie dlatego coraz więcej firm działających w branży budowlano-wykończeniowej decyduje się na zainwestowanie w agregaty tynkarskie.

Agregat tynkarski jest urządzeniem, które pozwala na tynkowanie maszynowe. Tynki maszynowe są nakładane na podłoża jak ściany, sufity za pomocą lancy i pistoletu. Są one mieszane w pojemniku agregaty i następnie tłoczone do lancy. Dzięki temu można znacznie przyspieszyć procesy tynkarskie, a także inne prace, ponieważ nowoczesne agregaty współpracują różnymi typami materiałów.

 Za pomocą agregatów tynkarskich można przygotowywać różne typy tynków, w tym cementowe, wapienne, akrylowe, dekoracyjne, elewacyjne, a także inne materiały jak wylewki, zaprawy klejowe, zbrojeniowe, szpachle, masy poliuretanowe. To powoduje, że zakupienie agregatu może pomóc firmie nie tylko w tynkowaniu, lecz też w prowadzeniu wielu innych robót.

Jak wybrać producenta agregatu tynkarskiego?

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć szeroką gamę agregatów tynkarskich, które przeznaczone są do profesjonalnego użytku. Jak wybrać odpowiedniego producenta tego typu sprzętu?

Bardzo dobrym zakupem będzie polski agregat tynkarski, czyli sprzęt, który produkowany jest w Polsce i jest tutaj również serwisowany i konserwowany. Zakupienie polskiego sprzętu to nie tylko wsparcie dla rodzimych firm i gospodarki, ale również łatwiejsze naprawy i serwis, gdy pojawi się taka potrzeba.

Wśród polskich firm specjalizujących się w produkcji agregatów znajduje się firma Małek, która od lat dostarcza nowoczesny sprzęt dla branży budowlanej i wykończeniowej. Dzisiaj w jej asortymencie dostępna jest pełna paleta agregatów, a także urządzeń dodatkowych jak silomaty do tłoczenia materiałów do agregatów. Z asortymentem firmy można łatwo zapoznać się na jej stronie sklepagregatymalek.pl.

Dobierając odpowiedniego producenta, warto także zwrócić uwagę, czy jego sprzęt spełnia wymagane normy, w tym normy europejskie, czy można łatwo kupić jego części zamienne, jakie mają one ceny, na jaki rodzaj gwarancji na sprzęt można liczyć.

Gdzie kupić agregat tynkarski?

Zakupienie agregatu tynkarskiego powinno być poprzedzone zapoznaniem się z różnymi ofertami producentów, by dobrać najlepszy sprzęt.

Gdy kupuje się polski agregat tynkarski, można udać się bezpośrednio do producenta lub do jednego z jego przedstawicieli, aby zapoznać się z dostępnym sprzętem. Wtedy można również porównać łatwo różne modele i uzyskać fachową pomoc przy doborze najlepszego agregatu.

Warto też wskazać, że zakup agregatów tynkarskich możliwy jest również za pomocą internetu. Wtedy zakupione wyposażenie jest doręczane bezpośrednio do klienta, więc nie trzeba organizować jego transportu. Wspomniana firma Małek zapewnia swoim klientom darmową dostawę agregatów na terenie całej Polski. 

Zakup agregatu tynkarskiego – jak go sfinansować?

Zakup agregatu tynkarskiego może być sfinansowany na kilka sposobów. Sprzęt można zakupić od ręki za gotówkę, lecz można też posługiwać się kredytem lub leasingiem.

Leasing agregatu tynkarskiego jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród firm, które mogą wtedy łatwo pozyskać niezbędny w pracy sprzęt bez ponoszenia wysokich kosztów i konieczności posiadania dużej zdolności kredytowej. Firma Małek również umożliwia skorzystanie z leasingu swoich agregatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.