Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Blat kuchenny oświetlenie LED.

10 stycznia 2022 Blat kuchenny

Centralnym miejscem w kuchni oprócz stołu, przy którym cala rodzina spożywa posiłki, jest blat kuchennym, na którym te potrawy są przyrządzane. Ogromnie ważnym aspektem podczas planowania miejsca na blat, jest jego odpowiednie oświetlenie. Obecnie stosowanych jest wiele sposobów, aby uatrakcyjnić to miejsce i jednocześnie by było wygodne podczas przygotowywania posiłków.


Najczęściej spotykanym sposobem oświetleniowym tej części kuchni są punkty świetlne LED w oprawach, które montowane są w suficie, lub w górnym rancie mebli. Ta druga opcja jest wypierana przez bezpośredni montaż sufitowy. To wygodny sposób, bo nie trzeba pamiętać o każdorazowym włączaniu lub wyłączaniu oświetlenia, jednak punkty trzeba wyznaczyć wcześniej, żeby wyglądały estetycznie i aby nie było konieczności przeprowadzania okablowania po świeżo ukończonym suficie.
Kolejnym sposobem są taśmy LED, które najczęściej przyklejane są do górnych szafek. Takie oświetlenie może mieć regulowaną jasność, co może być niezwykle pomocne podczas różnego rodzaju prac kuchennych. Montaż taśm LED jest bardzo prosty i można go wykonać na każdym etapie remontu lub aranżacji kuchni.


Do oświetlenia blatów wykorzystywane są również lampy z żarówkami LED. Ta metoda często pojawia się w kuchniach, które nie posiadają górnych szafek. W takich przypadkach kupowane są zazwyczaj duże lampy, których ramiona można kierować w interesujące nas kierunki. Często można spotkać również lampy wiszące, które oprócz oświetlenia blatów i innych miejsc w kuchni, stanowią ozdobę pomieszczenia.

oświetlenie LED


Popularne stają się również kinkiety, które wracają do łask i zdobią swoim nowoczesnym wyglądem. Kinkiety z żarówkami LED, podobnie jak lampy, pojawiają się w miejscach, w których nie ma górnych szafek kuchennych, lub na ścianach, na których pojawia się okno.


Wybierając oświetlenie do kuchni, trzeba pamiętać, że zwykła górna lampa nie jest w stanie oświetlić blatu kuchennego, a przyczyna ta jest bardzo prozaiczna. Nawet najlepsza lampa bez długich ramion, nie poradzi sobie z oświetleniem, podczas gdy któryś z domowników postanowi coś przyrządzić i zasłoni źródło światła umieszczone w centralnej części sufitu.

Oświetlenie LED blatu przy współpracy z illuminations.pl

Porad praktycznych udzielał RESTAN

Redakcja rawiplast.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dom, wnętrza, instalacje, budownictwo oraz ogród spotykają się, by dostarczyć Ci niezwykłej wiedzy i inspiracji do stworzenia wymarzonego miejsca do życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie instalacji: ile paneli fotowoltaicznych potrzebujesz do swojego domu?
Energia przyszłości: jak działa fotowoltaika - zasady i korzyści
Elektryczne podstawy: jakie bezpieczniki do domu wybrać dla bezpieczeństwa?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Elektryczne podstawy: jakie bezpieczniki do domu wybrać dla bezpieczeństwa?