Brodziki akrylowe – Wady, zalety i opinie użytkowników!

Chcąc wybrać dobry i estetyczny brodzik prysznicowy, można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Jest ich obecnie wiele rodzajów, chociaż do najpopularniejszych zaliczyć można brodziki akrylowe i te wykonane z konglomeratu.

Podstawowe rodzaje brodzików prysznicowych

Jeden i drugi rodzaj brodzików posiada swoje zalety i wady. Brodziki z konglomeratu dostępne są w wielu kolorach – z tego względu tak łatwo jest dopasować je do danej aranżacji. Konglomerat jest materiałem odpornym na wiele czynników oraz bezproblemowym podczas utrzymania należytej czynności.

Brodziki te są jednak ciężkie, trudne w montażu oraz dużo droższe od modeli akrylowych. Ceny tych z konglomeratu zaczynają się od 500 zł, chociaż oczywiście znaleźć można modele, które kosztują znacznie więcej. Według opinii ekspertów, to właśnie brodziki akrylowe wygrywają w rankingach dotyczących ilości sprzedaży. Brodziki akrylowe to zazwyczaj białe, klasyczne modele. Poszczególne ich rodzaje różnią się głębokością, rozmiarem, ale i wysokością. Największym zainteresowaniem dziś cieszą się płytkie brodziki akrylowe, które to idealnie nadają się do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych łazienek.

Niskie brodziki wybierane są chętnie także do łazienek, które przeznaczone są dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Ze względu na to, że wysokość ich to zazwyczaj tylko kilka centymetrów, osoby o utrudnionej motoryce nie mają problemów z wejściem do wnętrza kabiny. Wybierając brodzik z akrylu, korzystniej jest kupić taki, pochodzący od dobrego, sprawdzonego producenta – ma się wtedy pewność, że materiał z jakiego został produkt ten wykonany jest po prostu dobry.

Największe zalety brodzików akrylowych

Najpopularniejszym rodzajem brodzików, są te wykonane z akrylu. Polacy chętnie sięgają właśnie po te produkty, ze względu na dobry stosunek jakości do ceny, ale także za estetykę. Brodzik akrylowy może kosztować już nawet 200 zł, chociaż na rynku bez problemu można znaleźć też modele droższe. Opinie o brodzikach akrylowych ich użytkowników są w większości dobre. Osoby, które korzystają z nich na co dzień, podkreślają, że modele te sprawdzają się przez wiele lat, oczywiście wtedy, gdy są odpowiednio czyszczone i pielęgnowane.

Do zalet akrylowych brodzików zaliczyć można niską ich wagę, która przekłada się na łatwiejszy montaż, a także niższe koszty związane z transportem. Atutem brodzików akrylowych jest także ciepła, gładka powierzchnia. Wchodząc pod prysznic, nie doświadcza się dyskomfortu termicznego, jak ma to miejsce w przypadku innych rodzajów brodzików. Gładka powierzchnia ma właściwości antyseptyczne, nie posiada porów, z tego względu nie tylko bakterie i grzyby, nie tak łatwo się na niej osadzają, to jeszcze jest ona po prostu bezproblemowa podczas czyszczenia.

Nie każdy użytkownik brodzików akrylowych zdaje sobie z tego sprawę, że w przypadku odpryśnięć, zadrapań, pęknięć – akrylowy brodzik można naprawić. Wystarczy w tym celu kupić specjalny zestaw naprawczy i tego typu naprawę wykonać krok po kroku samodzielnie. Po dobrze wykonanej naprawie, nie będzie widać miejsca, w którym została ona przeprowadzona. Dotyczy to nie tylko brodzików, ale i wanien wykonanych z akrylu.

Brodziki wykonane z akrylu mają też wady

Brodziki akrylowe pomimo dużej popularności i naprawdę wielu zalet mają też wady. Nie zawsze jednak są one związane z każdym brodzikiem akrylowym. Często w marketach znajdują się modele, które opisywane są jako akrylowe, w rzeczywistości jednak są to produkty, które pokryte są tylko z zewnątrz cienką warstwą akrylu. Tego typu brodziki mogą pękać, szybko żółkną, a także po jakimś czasie użytkowania trzeszczą.

Z tego względu nie warto jest wybierać brodzików marketowych, które znajdują się w bardzo niskich cenach. Sam akryl jest materiałem tanim, jednak nie na tyle, by dobrej jakości brodzik mógł kosztować mniej niż 100 zł. Najkorzystniej jest skorzystać z oferty sklepów branżowych, w których dostępne są oryginalne brodziki akrylowe, pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów. Ponadto dobre pod względem jakości brodziki objęte są gwarancją producenta, które jest potwierdzeniem wysokich parametrów jakościowych i wytrzymałościowych.

Wadą brodzików z akrylu jest także to, że są to produkty dosyć delikatne. Z tego względu nie powinny być czyszczone różnego typu proszkami, które mogą zarysować ich gładką powierzchnię czy ostrymi detergentami. Do czyszczenia brodzików z akrylu najlepiej jest użyć delikatnych płynów oraz miękkiej szmatki. Płyn do czyszczenia ich, można wykonać także samodzielnie. W tym celu należy wymieszać w proporcjach 1:1 ocet z wodą, a w celu neutralizacji zapachu octu – można dodać kilka kropel olejku eterycznego.

Brodziki akrylowe – opinie użytkowników

Chcąc wybrać dany produkt, wiele osób korzysta z ogólnodostępnych opinii użytkowników. To właśnie opinie o brodzikach akrylowych mogą być głównym determinantem zakupu danego modelu. Nie ma się czemu dziwić. W każdym sklepie znajduje się opis produktu, informacje dotyczące sposobu montażu czy opcji transportu, jednak to właśnie opinia obrazują najlepiej, jak wygląda w praktyce użytkowanie danego brodzika. Z opinii umieszczonych w internecie dowiedzieć się można, o tym czy wszystko to co deklaruje producent, jest zgodne z prawdą.

Użytkownicy brodzików opisują sposób pielęgnacji, montażu oraz ogólnej estetyki po dłuższym czasie użytkowania. Są to niezwykle cenne informacje, które pozwalają na podjęcie decyzji, oraz ukierunkowują na dane postępowanie w przypadku nabycia danego brodzika akrylowego. Oczywiście w dobrych branżowych sklepach oprócz zamieszczonych tam opinii, liczyć można na fachowe doradztwo handlowców. Z takiej pomocy zawsze warto jest skorzystać, ponieważ, jak wskazują statystyki, łazienka jest najrzadziej remontowanym pomieszczeniem w domu.

Z tego względu wszystkie elementy jej wyposażenia powinna cechować wysoka jakość wykonania oraz ponadprzeciętne parametry wytrzymałościowe. Wymiana brodzika na późniejszym etapie prac, jest problematyczna i pracochłonna. Lepiej jest od razu postawić na model, który spełnia wymagania, nawet najbardziej wymagających klientów. Cena – chociaż jest ważna podczas wyboru, nie powinna być jedynym determinantem zakupowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.