Czym charakteryzuje się dobra zaciskarka do profili?

Szukacie odpowiedniej zaciskarki do profili i nie wiecie jaki model będzie odpowiedni? Zachęcamy zatem do dalszej lektury

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele zaciskarek do profili, dlatego też sporo osób może mieć duży problem, aby wybrać najlepszy jakościowo sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które elementy warto zwrócić kluczową uwagę przy zakupach.

Czym wyróżnia się dobra zaciskarka do profili?

Wysokiej jakości zaciskarka do profili powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania spełniać będzie swoje podstawowe zadania. Godne polecenia są zaciskarki o stalowej konstrukcji, które dodatkowo mają rękojeść pokrytą specjalną powloką antypoślizgową. W dużej mierze to właśnie narzędzia tego typu zapewniają komfortową i szybką pracę.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać dobrą zaciskarkę do profili warto zwrócić także uwagę na to, jaką maksymalną grubość profili będzie można połączyć. W większości pracach w zupełności wystarczą zaciskarki, które poradzą sobie z profilami stalowymi o grubości do 0,8 mm. Stempel jak i również sama matryca powinna być wykonana w całości z wytrzymałej stali GR15, która w swojej klasie nie ma sobie równych. Jeżeli chodzi o samą głowicę, to można postawić na narzędzia, które w całości wykonane są ze stopu Al-Ti, czyli stopu aluminiowo-tytanowego. Wzmocniona stal może pochwalić się bardzo dużą odpornością na korozję.

Dla kogo?

Profesjonalna zaciskarka do profili jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które pracują na co dzień przy płytach gipsowo-kartonowych. W dużej mierze to właśnie dzięki tym narzędziom tworzenie ścianki działowej albo podwieszanego sufitu nie będzie tak dużym wyzwaniem. Dzięki zaciskarce nie ma potrzeby nawiercania łączonych elementów, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Na rynku dostępne są zaciskarki do profili budowlanych, które mają specjalny wyprofilowany stępień oraz zaciskarki do ręcznego kształtowania blach, które wyróżniają się szerokimi szczękami. Godne uwagi są modele, które od wewnętrznej strony mają karbowane szczęki, dzięki którym można w wygodny sposób trzymać blachy podczas ich wyginania. Profesjonalne zaciskarki można wykorzystać nie tylko w budownictwie, ale również przy różnego typu pracach dekarskich.