Drzwi ze stolarni czy z marketu – które lepsze?

Jako że drzwi wewnętrzne są ważną częścią naszego domu i zostają z nami na długie lata, warto poświęcić odpowiednio dużo czasu na wybór tych idealnych. Jedno z najczęściej pojawiających się pytań dotyczy miejsca, w którym je zakupić – market czy stolarnia? Jeśli masz wątpliwości, którą opcję wybrać, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

Drzwi ze stolarni – zalety

Osoby decydujące się na zakup drzwi wewnętrznych do wyboru mają najczęściej dwie opcje – market budowlany i stolarnię. W zestawieniu tym zdecydowanie wygrywa zamówienie drzwi u stolarza. Dlaczego? Dobra stolarnia Warszawa oferuje swoim klientom rozwiązania, które nie znajdziemy w żadnym innym markecie. Posiadanie drzwi stworzonych na indywidualne zamówienie to zaledwie jedna, spośród mnóstwa innych zalet.

Najwyższa jakość materiałów

Drzwi oferowane w marketach budowlanych pochodzą z produkcji taśmowej. Choć są nieco tańsze od tych, które możemy zamówić u stolarza, koszt przekłada się na niższą jakość. Stolarz zwraca szczególną uwagę na każdy pojedynczy model drzwi. W produkcji taśmowej wykorzystywane są z kolei najczęściej tanie materiały, które pięknie wyglądają zaledwie przez kilka miesięcy użytkowania. Estetyka i wykonanie drzwi w stolarni znacząco przewyższają drzwi produkowane masowo. Jako klienci stolarza mamy pełną dowolność wyboru materiału.

Drzwi ze stolarni dopasowane do naszych potrzeb

Tworząc na indywidualne zamówienie, stolarz kieruje się naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Jeśli potrzebujemy nietypowy wymiar drzwi, pracownik stolarni bez trudu je dla nas wykona. Przy drzwiach z supermarketu, które są za wysokie, zwykle pozostaje nam samodzielne zmniejszenie ich. Wówczas od spodu mogą pojawić się nieestetyczne drzazgi, a całość już tak dobrze nie wygląda po skróceniu. Stolarz z kolei wykona wszystko dokładnie pod zamówienie, nawet jeśli posiadamy nietypowej wielkości otwory drzwiowe.

Drzwi ze stolarni – wady

Czy stolarnia to rozwiązanie bez żadnych wad? Jak w każdym rozwiązaniu, w tym również możemy się z nimi spotkać. Największą z nich jest cena. Warto jednak pamiętać, że zamówienie drzwi w stolarni to inwestycja w przyszłość. Drzwi marketowe znacznie szybciej ulegają zniszczeniu, a to oznacza szybszą wymianę. Wykonane w stolarni drzwi z kolei nawet przy intensywnej eksploatacji wyglądają świetnie przez długie lata.

 

Przy zamawianiu drzwi w stolarni musimy również liczyć się z dłuższym terminem realizacji zamówienia. Przed jego złożeniem warto jednak odwiedzić salon drzwiowy i zapoznać się z dostępnymi modelami. Może się bowiem okazać, że te, które są na stanie, przypadną nam do gustu i doskonale wkomponują się w nasze wnętrza.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.