Funkcjonalny i nowoczesny taras – jaką zabudowę wybrać?

Taras to dodatkowa przestrzeń, która jest szczególnie doceniana w cieplejsze miesiące. Możemy jednak równie dobrze korzystać z niej w zimie. Aby było to możliwe, wystarczy jedynie zabudować taras. Jaką zabudowę wybrać, by maksymalnie cieszyć się z tej dodatkowej przestrzeni?

Dlaczego warto zabudować taras?

Zabudowany taras daje wiele możliwości. Perspektywa korzystania z niego przez niemal cały rok nie jest jedyną.

Zabudowa tarasu:

  • pozwala regulować stopień nasłonecznienia według własnych potrzeb,
  • daje możliwość przechowania w nim sprzętu czy mebli przez cały rok,
  • stanowi ochronę przed deszczem, wiatrem, śniegiem,
  • chroni materiał budulcowy tarasu, przyczyniając się do jego dłuższej żywotności.

Wszystkie te najważniejsze czynniki sprawiają, że zabudowy tarasowe cieszą się coraz większą popularnością. Możemy je spotkać nie tylko przy budynkach mieszkalnych, ale również komercyjnych. Wiele restauracji i hoteli czerpie dodatkowe zyski z możliwości, jakie oferuje zabudowa tarasu, zwiększając tym samym przestrzeń, z której goście mogą korzystać przez cały rok. Zadaszony taras może bowiem pełnić funkcję ogrodu zimowego. Jest to możliwe za sprawą szklanych balustrad i osłon bocznych, które doskonale się sprawdzą z pergolami na taras.

Oszklona zabudowa tarasu

Szklana zabudowa tarasu to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie podziwianie otaczającej ich przyrody. Jeśli chcesz stworzyć wygodny i funkcjonalny taras, a przy tym nie chcesz odgrodzić się od tego, co wokół, koniecznie sprawdź realizacje przedstawiające oszklone zabudowy tarasów. Takie rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne, ale stanowi również nowoczesny akcent budynku.

Producenci szklanej zabudowy zadbali również o to, aby móc dopasowywać konstrukcje do własnych potrzeb. Stąd też możemy znaleźć modele wyposażone w ściany przesuwne czy szyby kaskadowe.

Rolety tarasowe

Jeśli nie zależy Ci na przeszklonym tarasie, a wręcz chcesz odgrodzić się od spojrzeń sąsiadów, zapoznaj się z możliwościami, jakie oferują rolety tarasowe z ruchomymi piórami. Zapewniają one maksimum prywatności, a przy tym pozwalają regulować stopień nasłonecznienia tarasu. Jest to rozwiązanie idealne dla mieszkańców domu szeregowego, którzy marzą o spędzeniu czasu na świeżym powietrzu, jednak nie chcą czuć na sobie spojrzenia sąsiadów.

Oba rozwiązania to odmienne zabudowy tarasów, które odnajdują swoich zwolenników. Które z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Znajdź procenta, który oferuje wszystkie typy pergoli tarasowych w nowoczesnym wydaniu – rolety tarasowe, zabudowy szklane czy zadaszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.