Idealnie urządzone poddasze dla dziecka

Choć wydaje się, że poddasze dla dziecka jest trudne do aranżacji, to wcale tak nie jest. To wbrew pozorom bardzo wdzięczne pomieszczenie, w którym możemy uruchomić swoją wyobraźnię, sprawiając, że nasze dzieci będą miały piękne miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku.

Dobrze zaaranżowane poddasze dla dziecka

Pokój dla dziecka musi spełniać wiele różnorodnych funkcji, zwykle bowiem jest to pokój do nauki, zabawy, odpoczynku. Ważne więc jest nie tylko kształt tego pomieszczenia, ale i sposób jego oświetlenia. Choć wiele osób uważa, że poddasze dla dziecka jest miejscem trudnym do zaaranżowania w taki sposób, aby spełniał wszystkie swoje funkcje, to wcale tak nie jest. Co więcej uważa się, że przestrzeń pod skosami w pokoju na poddaszu jest niezwykle inspirująca dla dzieci, zaś wszelkie skosy sprawiają, że miejsce to jest też bardzo przytulne. Pamiętajmy, że dzieci zwykle bawią się na podłodze, dlatego też dużo łatwiej jest wykorzystać miejsce przy ścianach na postawienie tam wszelkiego rodzaju regałów i półek, na których dzieci mogą przechowywać swoje rzeczy.

Funkcjonalne skosy

Aranżując poddasze dla dziecka, wcale nie musimy martwić się obecnymi tam skosami. Zamiast zastanawiać się, jak zabudować skosy, warto w tym miejscu ustawić łóżko lub biurko do nauki. W ten sposób pozostawimy jego centralną część pustą, zaś wygospodarowane miejsce będzie służyło dziecku za plac zabaw, dając nieograniczoną przestrzeń do użytkowania. Jeżeli z kolei chcemy, by skosy były zagospodarowane w inny sposób, wówczas są one też doskonałym miejscem do zamontowania szafek na ubrania dziecięce lub różnego rodzaju schowków. Jak się okazuje miejsce pod skosami może być niezwykle praktyczne do przechowywania różnego typu przedmiotów. Nie ma też się co bać zabudowywać miejsca pod skosami na przykład szufladami, ponieważ są one niezwykle funkcjonalne
i łatwe w obsłudze dla dzieci.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Wybierając poddasze na miejsce na pokój dla naszego dziecka, należy też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo tego typu miejsc. Zwykle do pokoju na poddaszu prowadzą schody, a tu należy uwzględnić bezpieczeństwo dzieci, pokrywając schody specjalnymi materiałami antypoślizgowymi. W ten sposób będziemy mieć pewność, że dziecko chodząc po stopniach będzie bezpieczne. Co więcej planując schody warto zaprojektować je w taki sposób, aby miały one odpowiednie wymiary, a także zabezpieczone były odpowiednią balustradą. Tego typu elementy mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo naszych dzieci, które czasami schodzą ze schodów na przykład w nocy.