Jak urządzić biuro w stylu industrialnym?

Styl industrialny na dobre zagościł w naszych domach, coraz częściej możemy się z nim spotkać również w wielkich firmach. Jak można urządzić biuro w stylu industrialnym, by zachwycało ono pięknym wyglądem oraz funkcjonalnością?

Styl industrialny w pigułce

Styl industrialny narodził się w chwili, gdy zaczęto wykorzystywać obiekty poprzemysłowe do nowych celów. Dawne hale produkcyjne i zabudowania fabryczne zaczęto przemieniać w przestronne apartamenty mieszkalne, galerie handlowe oraz w biura. Jak urządzić takie wnętrze, by mogło ono służyć przedsiębiorcy?

Biuro w stylu industrialnym – o czym warto pamiętać?

Biuro industrialne to proste formy, wygoda i ergonomia. Aranżacja takiego wnętrza nie musi być trudna. Ważną sprawą jest tu podział na strefy, gdyż wnętrza poprzemysłowe zwykle zapewniają swym gospodarzom sporo wolnej przestrzeni. Odpowiedni układ regałów, biurek i foteli może sprawić, iż przestrzeń ta zostanie nie tylko pięknie urządzona, ale i maksymalnie wykorzystana. Jest to biuro nowoczesne, w którym ważną rolę dekoracyjną odgrywają ceglane ściany, metalowe drzwi oraz duże okna. Biel i czerwień są tu kolorami dominującymi, można też postawić na dodatki w różnych odcieniach szarości. Takie połączenie barw może sprawić, iż w biurze industrialnym zapanuje wyjątkowa atmosfera.

Jakie meble warto wybrać do biura industrialnego?

Proste formy, intrygujące wzornictwo i ciekawa kolorystyka – oto cechy, którymi wyróżniają się meble tworzone z myślą o wnętrzach industrialnych. Stylowe meble industrialne wykonane z połączenia drewna i metalu znaleźć można na stronie sklepu StrongTree https://strongtree.pl/ oferującego kolekcję loftowych mebli do każdego wnętrza, Wykonane z drewna o naturalnych barwach, wzbogacone elementami metalowymi, robią wrażenie i świetnie wpisują się w klimat poprzemysłowego wnętrza. W biurach industrialnych doskonale sprawdzają się też proste regały, wykonane z metalu, zadziwiające oszczędną formą oraz bardzo dobrze widocznym szkieletem. Proste, lecz wygodne krzesła, skromne fotele o nowatorskich kształtach – oto kolejne dodatki, o których w trakcie urządzania biura w stylu industrialnym warto pamiętać.

Jak dobrać dekoracje do takich wnętrz

I w przypadku dekoracji ważna staje się prosta forma oraz funkcjonalność. Zamiast firanek czy zasłonek, warto zatem wybrać proste żaluzje lub rolety. Dekoracyjną rolę w biurach industrialnych mogą spełniać takie dodatki, jak nowoczesne lampki na biurku, kuszące ciekawymi kształtami lampy podłogowe oraz oprawione w proste antyramy fotografie – najlepiej czarnobiałe, swą tematyką dopasowane do rejonu, w którym działa dane biuro. To proste, za to niezwykłe ozdoby, dzięki którym industrialne biuro stanie się jeszcze ciekawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.