Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Liczy się wnętrze!

16 lutego 2023 wnętrze

Każda osoba, która samodzielnie buduje własny dom, przechodzi przez podobne etapy inwestycji: wykopy, fundamenty, ściany, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty… Uff… Dom już stoi, teraz nadchodzi pora na wykończenie i aranżacje wnętrz.
  
  W tym momencie wiele osób rozkłada bezradnie ręce. Czym innym jest bowiem realizacja budowy według zatwierdzonego planu budowy i projektu budowlanego, pod okiem kierownika budowy i rękoma wprawnych specjalistów – murarzy, tynkarzy, elektryków, hydraulików, itp. Czym innym jest jednak samodzielne zaprojektowanie i zaaranżowanie wnętrz naszego pachnącego nowością domu. Czy sofa w tym miejscu dobrze skomponuje się z upragnioną komodą? Czy nie będzie przeszkadzać w drodze z kuchni do salonu? Czy upatrzone w sklepie internetowym zasłony będą dobrze wyglądać w zestawieniu z poduszkami na kanapie? To są – wbrew pozorom – bardzo istotne zagadnienia. O ile bowiem poduszki czy zasłony bardzo łatwo i tanio można zastąpić innymi, o tyle w przypadku chociażby mebli sprawa jest bardziej skomplikowana. I nie chodzi już nawet o zestawienia kolorystyczne, które dla laika są wiedzą tajemną acz niezmiernie wpływają na odbiór wnętrz i nasze samopoczucie. Chodzi również o tak banalne sprawy jak chociażby odpowiedź na pytania: czy kanapa w salonie będzie również służyć jako łóżko nocne? Jeśli tak, to w jaki sposób się rozkłada? Ile zajmuje wtedy miejsca w salonie?
  
  Prawdą jest znane powiedzenie, że pierwszy dom budujemy dla wroga, drugi dla przyjaciela, zaś dopiero trzeci dla siebie. To samo tyczy się również urządzania wnętrz intellio.pl. Każdy, kto samodzielnie urządzał wnętrza swojego domu przyzna, że po latach zrobiłby to inaczej. Mało kto, dobierając w sklepach meble i dodatki, myśli jak architekt wnętrz. Jest to zrozumiałe, bowiem urządzając wnętrza, kierujemy się głównie emocjami, projektowanie wnętrz jest natomiast rozległą dziedziną wiedzy. Nie każdy jest specjalistą w tej dziedzinie, nie każdego stać również na to, żeby urządzeniem jego wnętrz zajął się profesjonalny projektant wnętrz.
  
  Projektując samodzielnie własne mieszkania nie stoimy jednak na straconej pozycji. W sukurs przychodzą rozmaite poradniki, magazyny i programy o tematyce urządzania wnętrz. Możemy rozrysować sobie na kartce papieru rozkład naszych pokoi, z docelowym ustawieniem mebli i naniesionymi wymiarami mebli oraz sprzętów domowych. Okaże się wtedy, czy upatrzony mebel nie będzie przeszkodą w drodze z kuchni do salonu. Warto również zainteresować się kwestią zestawień kolorystycznych. Tak wykonana praca przyniesie owoce w postaci naszego dobrego samopoczucia w ukochanych wnętrzach naszego domu.

Redakcja rawiplast.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dom, wnętrza, instalacje, budownictwo oraz ogród spotykają się, by dostarczyć Ci niezwykłej wiedzy i inspiracji do stworzenia wymarzonego miejsca do życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak urządzić małe mieszkanie
jak urządzić wnętrze domku na działce
jak urządzić małą łazienkę

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak urządzić małą łazienkę