Markiza tarasowa, czyli doskonały sposób na przyjemne popołudnia

Taras to świetne miejsce, na którym można wypocząć podczas ciepłych, przyjemnych dni. Jednak kiedy słońce za bardzo grzeje i jest nam za gorąco, automatycznie chowamy się w domu. W takich chwilach zastanawiamy się również, co moglibyśmy zrobić, by żar słońca nie przeszkadzał nam w południowym relaksie. Ciekawym, a jednocześnie przystępnym cenowo rozwiązaniem będzie inwestycja w markizę tarasową.

  1. Rodzaje markiz występujących na rynku
  2. Od czego zależy cena markizy tarasowej?

Rodzaje markiz występujących na rynku

Markizy dostępne są w różnych wersjach. W przypadku domu jednorodzinnego, do dyspozycji są aż 4 różne typy markiz. Na tarasie najlepiej sprawdzą się markizy tarasowe, które są tak skonstruowane, by chronić konkretną przestrzeń przed zbytnim nasłonecznieniem. Markizy tarasowe fantastycznie sprawdzają się nie tylko w słoneczne dni, ale również deszczowe. Doskonale chronią przed lekką mżawką czy średnio intensywnym deszczem, zwłaszcza, jeśli chcemy spędzać ciepłe deszczowe popołudnia na zewnątrz, zamiast w domu.

Na balkon najkorzystniej wybrać specjalnie projektowane markizy balkonowe. Ponadto, tego typu osłony mogą służyć również ochronie przed przegrzaniem budynków. Z tego względu na rynku znajdziemy markizy fasadowe oraz markizety wyposażone w specjalistyczny wysięgnik. Pozwala on na regulowanie nachylenia markizy.

Od czego zależy cena markizy tarasowej?

Cena markizy tarasowej uzależniona będzie od wielu cech charakterystycznych kupowanego przez nas typu osłony. Cena markiz tarasowych z Roletyalu to przede wszystkim składowa wielkości markizy, ale także materiału, z jakiego ma zostać wykonana. Wiadomym jest, że markiza tarasowa wysokiej jakości, której zadaniem będzie ochrona przed słońcem przez więcej niż jeden sezon wiąże się automatycznie z wyższą ceną niż markiza gorszej jakości. Ogromne znaczenie ma także deseń, jaki znajdować się będzie na tkaninie. Możemy skorzystać z bardzo popularnego i modnego deseniu, co sprawi, że cena za markizę wzrośnie.

Markizy tarasowe to także metoda ich zwijania i rozwijania. Elektryczne markizy, którymi można sterować za pomocą pilota to znacznie droższa inwestycja, która może ułatwić nam życie. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na tak duży wydatek, warto zainwestować w markizę zwijaną za pomocą taśmy czy sznurka.

Cena markizy zależy również od jeszcze jednego czynnika, a mianowicie montażu. Można ją przymocować do sufitu, do krokwi dachowej, a także do ściany. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto sprawdzić, jakie sposoby montażu oferuje. Dokładny cennik markiz tarasowych znajdziesz na stronie: www.roletyalu.pl/cennik-markiz-tarasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.