Meble w salonie – kilka wskazówek jak urządzić salon.

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużą ilość czasu w ciągu dnia. Służy nam on zarówno jako miejsce do odpoczynku, jak i przyjmowania gości czy wykonywanie obowiązków zawodowych. Aranżacja salonu powinna przede wszystkim spełniać nasze wszystkie wymagania i potrzeby. Jego styl powinien być dopasowany do pozostałych pomieszczeń. Chociaż planowanie wystroju mieszkania nie jest łatwym zadaniem, ostatecznie może okazać się niesamowitą przygodą. Warto poznać i zaufać kilku sprawdzonym wskazówkom. Stąd też przed Tobą kilka wskazówek dotyczących aranżacji salonu.

Z poniższego artykułu dowiesz się m.in.:

  • w jakim stylu możesz urządzić salon,
  • jakich dodatków użyć, by spełniał on swoją funkcję,
  • jakich mebli nie powinno zabraknąć w salonie.

Postaw na jeden styl

Pierwszą decyzją, jaką powinniśmy podjąć, urządzając salon, jest ustalenie konkretnego stylu. To on będzie wpływał na wygląd, jak i panujący klimat w naszym salonie. Wśród najczęściej wybieranych możemy znaleźć:

  1. Styl skandynawski — w ostatnich latach jest jednym z najczęściej wybieranych. Charakteryzuje się on jasnymi barwami, które optycznie powiększają wnętrze. Stąd też pojawia się on w niewielkich mieszkaniach. Wśród dodatków pasujących do tego stylu wymienia się drewno i żywe rośliny.
  2. Styl minimalistyczny — zaraz po stylu skandynawskim na podium znajduje się styl minimalistyczny. Sprawdzi się on u wszystkich miłośników nowoczesności. Opiera się on na minimalistycznych urządzeniu wnętrz. Jego prostota objawia się w białych ścianach, skromnych dodatkach, małej ilości mebli w salonie i dużej przestrzeni.
  3. Styl industrialny — salon w tym stylu charakteryzuje się prostotą i jasnymi barwami. Wśród jego osobliwych cech wyróżnia się ściany z cegły lub surowego betonu.
  4. Styl eklektyczny — to styl dla osób, które nie potrafią zdecydować się na żaden z ww. styli. Jest on połączeniem elementów zaczerpniętych z różnych stylów. Sprawdzi się on u osób, które na bieżącą śledzą wnętrzarskie trendy.

Dodatki w salonie

Diabeł tkwi w szczegółach — każdy z nas z pewnością zna to powiedzenie. Podczas aranżacji wnętrz wielokrotnie usłyszymy to zdanie bowiem to właśnie małe szczegóły, decydują o ostatecznym wyglądzie pomieszczenia. Niekiedy warto zdecydować się na prostą bazę, którą będziemy mogli zmienić w każdej chwili odpowiednimi dodatkami, nadając wnętrzu całkiem innego charakteru.

Meble w salonie

Meble w salonie tak samo, jak i dodatki muszą odpowiadać konkretnemu stylowi. Oczywiście istnieje kilka prostych zasad oraz konkretnych rozwiązań, które muszą znaleźć się w każdym salonie. O tym, jakich mebli nie może zabraknąć w tym pomieszczeniu, dowiesz się więcej w artykule https://www.wujekfranek.pl/0,4918,ktorych-mebli-nie-moze-zabraknac-w-salonie,artykul,artykul.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.