Najważniejsze cechy łazienki w nowoczesnym stylu

Remont łazienki to jedno z największych wyzwań podczas urządzania domu. Każdy popełniony błąd może bardzo utrudnić cały ten proces i narazić Cię na ryzyko jeszcze większych wydatków. Z tego powodu przed przystąpieniem do remontu warto sporządzić dokładny plan całego pomieszczenia. Na szczęście nowoczesne łazienki nie są zbyt trudne do urządzenia. W większości przypadków wystarczy poznać kilka ważnych porad i znaleźć dobrego projektanta wnętrz, aby móc cieszyć się piękną oraz przestronną łazienką.

Odpowiedni dobór kolorów

Podczas projektowania łazienki w nowoczesnym stylu warto zadbać przede wszystkim o dobór najlepszych kolorów. W tego typu wnętrzach świetnie sprawdzą się różne odcienie brązów, czerni oraz bieli. W przypadku mniejszych łazienek lepiej zdecydować się na przewagę bieli. Dzięki temu światło będzie się od niej odbijać, a całe pomieszczenie wyda się optycznie większe. Nie zaszkodzi jednak ciemniejszy akcent, który doda łazience nieco więcej charakteru.

Im mniej rzeczy na wierzchu, tym bardziej elegancka łazienka

Jeśli Twoim marzeniem jest łazienka w stylu nowoczesnym, powinieneś zadbać przede wszystkim o to, by znajdowało się w niej sporo szafek lub eleganckich pojemników, do których będzie można pochować wszystkie zbędne w danej chwili rzeczy. W ten sposób pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie bardziej minimalistycznego, a co za tym idzie, nowoczesnego. Co więcej, chowanie różnych drobiazgów znacznie ułatwia sprzątanie i chroni rzeczy przed wilgocią oraz kurzem.

Zdecyduj się na przeszklony prysznic lub wolnostojącą wannę

W ostatnim czasie bardzo ważnymi i popularnymi elementami wystroju nowoczesnych łazienek stały się przeszklony prysznic bez brodzika oraz wolnostojąca wanna. Mimo że często bywają one nieco droższe, to są gwarancją na to, że wnętrze Twojej łazienki będzie się prezentowało niezwykle stylowo. Wolnostojące wanny sprawdzą się w większych pomieszczeniach, ale za to prysznic bez brodzika jest idealnym wyborem w przypadku małych łazienek. Pozwala zaoszczędzić sporo niezbędnego miejsca, a przy tym świetnie wygląda.

Nie zapomnij o lustrach i oświetleniu

Trudno wyobrazić sobie zwykłą łazienkę bez luster czy światła, ale w przypadku nowoczesnych wnętrz te dwie rzeczy odgrywają jeszcze większą rolę. Duże lustra bez ram stworzą wrażenie większej przestrzeni, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas projektowania małych łazienek. Z kolei światło powinno być na tyle jasne, by pozwolić na sprawne wykonanie wszystkich niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale warto pomyśleć też o tym, by móc stworzyć w łazience nastrój sprzyjający relaksowi. Świetnym pomysłem będzie możliwość regulowania intensywności światła albo zamontowanie dodatkowych lampek. Dzięki temu będziesz mógł się wyciszyć podczas gorącej kąpieli i na chwilę zapomnieć o wszystkich codziennych zmartwieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.