Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Ogród? Doniczki, czas zacząć poszukiwania przed sezonem

17 marca 2023 Ogród? Doniczki, czas zacząć poszukiwania przed sezonem

Ogród to miejsce, które najpiękniej prezentuje się wiosną i latem. Jednak dbałość o zieleń warto praktykować przez cały rok. Przy aranżacji ogrodu znaczenie ma nie tylko wybrana roślinność, lecz także jej rozmieszczenie. Niektóre kwiaty i drzewka najlepiej od razu posadzić w ziemi, inne jednak lepiej umieścić w doniczkach. Rynek proponuje naprawdę wiele opcji tych akcesoriów. Jakie doniczki ogrodowe sprawdzą się w sezonie i czym się kierować przy ich wyborze? Podpowiadamy w poniższym wpisie! 

Czym się kierować, wybierając doniczki ogrodowe?

Wybór doniczki warto uzależnić przede wszystkim od rodzaju rośliny, która ma stanąć w ogrodzie. Sezonowe kwiaty lepiej czują się i kwitną w niskich oraz podłużnych pojemnikach. Nie można jednak tego samego powiedzieć o drzewkach, które dobrze rozwijają się w donicach mających średnicę około 50 cm. Doniczki do ogrodu dla krzewów powinny być zarazem głębokie. Zatem najważniejszą kwestią jest to, w jakich warunkach najlepiej rozwija się Twoja roślina. Zwróć uwagę między innymi na rozmiar, kształt oraz wzór artykułu. Akcesoria te powinny być przystosowane do przechowywania w warunkach zewnętrznych. Duże znaczenie będzie miał materiał wykonania doniczki — to one decydują zwykle o jej wytrzymałości, a także wpływają na to, jak roślina wytrzymuje na słońcu. Między innymi złym pomysłem może okazać się dopasowanie donicy metalowej, w której latem zieleń może się uprażyć. Różnorodne rozwiązania proponuje sklep Ihaa: doniczki, akcesoria ogrodowe, jak i lampy owadobójcze. 

Jakie doniczki do ogrodu dopasować?

Jeśli dopasowujesz doniczki ogrodowe, szczególną uwagę zwróć uwagę na ich kształt. Najpopularniejsze są modele kwadratowe, masywne, a także prostokątne. Doskonale nadają się do ozdobienia ogrodu, np. sezonowymi kwiatami. Równie popularne są doniczki wysokie, które pomieszczą szczególnie drzewkach. Modne w ostatnich latach są także wersje plastikowe, które nadają się do postawienia na kwietniku zewnętrznym oraz np. balustradzie tarasu. To zarazem najtańsze odpowiedniki. Przy wyborze akcesoriów pamiętaj, by zwrócić uwagę na aranżację przestrzeni – powinna być ona spójna z resztą dodatków znajdujących się w otoczeniu. Szeroki wybór artykułów znajdziesz w sklepie Ihaa na stronie: https://ihaa.pl/. Marka słynie z najlepszych opinii konsumenckich, a także różnorodnych produktów. 

Propozycje doniczek ogrodowych

Jak wiesz, oprócz kształtu znaczenie ma również tworzywo wykonania doniczki. Jest ono szczególnie ważne przy wyborze akcesoriów zewnętrznych. Nie wszystkie sprawdzą się bowiem podczas zmiennych warunków pogodowych. Do wyboru masz między innymi:

  • doniczki ogrodowe betonowe – to masywne rozwiązania, a zarazem bardzo ciężkie i dzięki temu stabilne, Decydując się na takie akcesoria, możesz mieć pewność, że wytrzymają one niejedną ulewę;
  • doniczki plastikowe – są zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem, a zarazem bardzo różnorodnym. Dostępne są zwykle w wielu przeróżnych wzorach;
  • doniczki drewniane – pozwalają oddychać roślinie, jednak powinny być wzmocnione innym tworzywem, by wytrwały na dłużej.

Materiał zewnętrzny

Redakcja rawiplast.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dom, wnętrza, instalacje, ogród, budownictwo oraz stylowy lifestyle spotykają się, by dostarczyć Ci niezwykłej wiedzy i inspiracji do stworzenia wymarzonego miejsca do życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie narzędzia przydadzą się do prac ogrodowych? Sprawdź!
Kiedy przycinać winogron na zimę? Zima w ogrodzie
Jak zbudować altanę w ogrodzie?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zbudować altanę w ogrodzie?