Pościel dla alergików — jaką wybrać?

Będąc alergikiem trzeba zwracać uwagę na wszystkie elementy związane z codziennym życiem. Zaczynając od pupila, który towarzyszy Ci na co dzień, a kończąc na pościeli. Czy wiesz, jaką kołdrę i poduszkę wybrać dla siebie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując komplet.

Pościel dla alergika — czyli jaka?

Co oznacza, że pościel jest dobra dla alergika? Jakie posiada ona właściwości, które umożliwiają zastosowanie jej w przypadku takiej osoby? Przede wszystkim zwróć uwagę, czy posiada odpowiednie certyfikaty. Powinna być wykonana z ekologicznych materiałów oraz bez ingerencji środków mogących uczulać. W wielu przypadkach to wystarczy. Wówczas taka kołdra nie ma znaczącego wpływu na skórę osoby z alergią.

Pościel powinna być również łatwa w czyszczeniu. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Warto przeczytać również metkę. Czy komplet można prać w wysokich temperaturach? Jest to niezbędny warunek, ponieważ z pewnością często będziesz wkładać kołdrę do pralki.

Czy puchowa kołdra jest dobra dla alergika?

Na rynku są dostępne najczęściej dwa typy kołder. Pierwszy z nich to produkty syntetyczne. Ta pościel jest polecana dla osób z alergią, ponieważ jest łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy włożyć ją do pralki w wysokich temperaturach, żeby pozbyć się zanieczyszczeń. Takie komplety są zazwyczaj tańsze, co również stanowi ważny element wyboru.

Drugim typem są kołdry puchowe. Te są wykonane z naturalnych materiałów i często potrzeba specjalnych warunków ich czyszczenia. Jednak z całą pewnością mogą być również wykorzystywane dla alergików. Oczywiście pod warunkiem, że konkretna osoba nie jest uczulona na wypełnienie, jakie się w nich znajduje. Warto zapoznać się z metką i sprawdzić w jaki sposób można prać komplet.

Kołdra dla alergika — jak często zmieniać poszewki?

Pościel dla alergików to nie tylko kołdra i poduszka. To również poszewki, w których się one znajdują. W HOP Sklep można znaleźć wysokiej jakości produkty, które doskonale sprawdzą się u osób z licznymi uczuleniami.

Tutaj pojawia się przede wszystkim najważniejsze pytanie — jak często należy zmieniać poszewki? Standardowo ten czas powinien wynosić maksymalnie dwa tygodnie. Po tym okresie pościel powinna zostać wymieniona na nową. Wówczas można zadbać o stan swojej skóry i zdrowie. Jednak w przypadku alergików zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest cotygodniowa wymiana poszewek. Wówczas nie gromadzą się w nich roztocza, które mogą powodować zmiany uczuleniowe.

Jaka pościel jest najlepsza dla alergików?

Zdecydowanie dobrym wyborem dla alergików jest pościel bawełniana. Jest ona wykonana z naturalnych włókien, które minimalizują ryzyko uczuleń. Dodatkowo jest miękka i delikatna. To jest również bardzo istotne, ponieważ skóra osób z alergią jest bardziej podatna na uszkodzenia.

Warto również wspomnieć, że naturalne tkaniny przepuszczają powietrze. Dlatego nawet zimą, kiedy przykrywasz całe ciało, w dalszym ciągu nie pocisz się. Tym samym zmniejsza się ryzyko wystąpienia podrażnień na skórze. Pościel dla alergików powinna być możliwie najlepiej dopasowana do wszystkich Twoich potrzeb. Zarówno tych związanych z uczuleniem jak również standardowym komfortem podczas snu.