Projekty domów Stodoła MODERN HOUSE – architektoniczne działa sztuki o proekologicznych możliwościach

W tych unikalnych domach, piękno i prostota wiejskich zabudowań gospodarczych przenika się z najnowszymi rozwiązaniami architektonicznymi. Te wyjątkowe bryły wyróżniają się przejrzystą formą, charakterystycznym dwuspadowym dachem, a także przestronnymi i funkcjonalnymi wnętrzami, które gwarantują komfort oraz jakość życia na najwyższym poziomie. Projekty domów stodoła MODERN HOUSE z pewnością przypadną do gustu osobom otwartym na nowoczesną architekturę, które szukają rozwiązań łamiących utarte schematy w budownictwie jednorodzinnym.

Notowania nowoczesnej stodoły systematycznie rosną

Nowoczesne stodoły cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w krajach Europy Zachodniej jak Szwecja, Niemcy czy Szwajcaria. Co istotne, domy-stodoły budowane są zarówno w miastach, jak i na terenach wiejskich, gdzie doskonale wtapiają się w tamtejszą architekturę krajobrazu.

Projekty domów Stodoła MODERN HOUSE to odpowiedź na systematycznie rosnące zainteresowanie domami o prostej, minimalistycznej formie. Nowoczesna stodoła idzie w parze z najnowszymi trendami architektonicznymi i jest jedną z podstawowych cech dzisiejszego budownictwa energooszczędnego. Im posiada ona prostszą i zwartą bryłę, tym łatwiej uzyskać korzystne parametry energetyczne dla całego budynku.

Szkło, beton i drewno

Projekty domów MODERN HOUSE to budynki jedno- lub wielobryłowe. Pierwsza opcja sprawdzi się doskonale na wąskiej działce, natomiast obiekty wielobryłowe o rozłożystej konstrukcji, charakteryzujące się zazwyczaj większą powierzchnię zabudowy, potrzebują odpowiednio dużej działki do umiejscowienia (często zawierają garaż albo wiatę z jednym lub kilkoma stanowiskami).

Klarowne, klasyczne w formie bryły domów w stylu nowoczesnej stodoły prezentują się okazale i niezwykle oryginalnie. Ich atrakcyjność wizualną podnoszą ciekawie zaprojektowane elewacje. Zazwyczaj jako bazę wykorzystywane są tynki w stonowanych barwach, czyli odcienie bieli czy chłodne szarości, które tworzą efekt modnej, surowej elegancji. Dodatkowo wybrane elementy lub większe fragmenty elewacji wzbogacone zostają drewnem, klinkierem lub/i betonowymi okładzinami.

Niemal każdy projekt MODERN HOUSE przewiduje przestronny taras lub werandę z bezpośrednim wyjściem do ogrodu. W przypadku domów z poddaszem projekty przewidują również przestronne i funkcjonalne balkony. Architekci z MODERN HOUSE zadbali także o zachowanie kluczowych cech stylistyki nowoczesnych stodół, wyposażając je w olbrzymie, panoramiczne przeszklenia, które gwarantują nie tylko wspaniałe, niczym nieograniczone widoki, ale również naturalny sposób doświetlania oraz ogrzewania wnętrz.

projekt domu

Ekologiczne możliwości nowoczesnej stodoły

Projekty nowoczesnych stodół przewidują zastosowanie szeregu rozwiązań typowych dla domów energooszczędnych i pasywnych. Należą do nich m.in.:

  • ekologiczne materiały budowlane,
  • duże przeszklenia zlokalizowane od strony południowej budynku,
  • okna o podwyższonej izolacyjności termicznej,
  • wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła,
  • możliwość montażu kolektorów słonecznych lub paneli fotowoltaicznych.

Ekologiczne możliwości stodoły pozwalają zminimalizować straty ciepła praktycznie do zera, co przekłada się na mniejsze koszty zużycia energii związanej np. z ogrzaniem budynku. Jedno jest więc pewne – połączenie prostoty bryły domu typu stodoła z rozwiązaniami wykorzystującymi odnawialne źródła energii (pompy ciepła, kolektory, panele itp.), to przepis nie tylko na ekologiczny, ale i finansowy sukces!

Materiał zewnętrzny