Myszy i szczury na dobre zadomowiły się w miastach. Niekiedy stać się mogą prawdziwą plagą. Przenoszą przy tym wiele groźnych dla zdrowia ludzi zarazków. Dlatego administratorzy budynków zobowiązani są prawem do prowadzenia okresowej deratyzacji.
Zwalczanie szkodników
Przepisy nie określają szczegółowo, jak ma być ona prowadzona, jednak na rynku działa sporo firm, które mają w tym względzie duże doświadczenie. Deratyzację przeprowadza się zwykle z pomocą trutki i pułapek. Najbardziej skuteczna deratyzacja okazuje się, gdy prowadzi się ją profilaktycznie.
Jak się ich pozbyć?
Gdy gryzonie, szczury i myszy zdążą się już namnożyć, dużo ciężej jest się ich pozbyć. Dlatego nie warto zaniedbywać obowiązku deratyzacyjnego. Zwłaszcza, że podstawowe zabiegi nie są drogie, czy skomplikowane, a przynoszą wymierne korzyści w postaci lepszego stanu sanitarnego budynków. W miejscach, gdzie przechowywane jest jedzenie, deratyzacja ogranicza też straty, wynikające z żerowania gryzoni (szczurów i myszy). Deratyzację lepiej więc przeprowadzić we własnym interesie.