Czy rozmiar ma znaczenie?

Podczas urządzania swojego mieszkania natrafiamy na różnego rodzaju dylematy. Pierwszym z nich jest sposób urządzenia podłogi. Jakby nie patrzeć, jest ona pierwsza i prawie najważniejsza, ponieważ nikt nie lubi chodzi po betonie. W marketach dostępne są różne rodzaje płytek – od gresu, terakoty przez płytki wielkoformatowe. Ostatnie z nich używane są coraz częściej i coraz bardziej zachwycają swoim wyglądem.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się płytki wielkoformatowe?

Nie ma przeciwwskazań, aby płytki wielkoformatowe zostały położone w każdym pokoju, jaki posiadamy. Jednak tutaj ważna jest również estetyka oraz praktyczność używania tych płytek. Płytki wielkoformatowe to płytki XXL, czyli takie, których rozmiar jest znacznie większy od zwyczajnych płytek. Ich wielkość może sięgać nawet 100 × 100 cm. Najchętniej płytki wielkoformatowe używane są w łazienkach. Są to najczęściej pomieszczenia, które nie są tak duże, jak salon, więc często na łazienkę wystarczy tylko kilka płytek.

Jakie są zalety układania płytek wielkoformatowych?

Główną zaletą, dla osób, które zajmują się układaniem płytek jest fakt, że są one ogromne. Zajmują więc znacznie mniej czasu niż małe płytki. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od pomieszczenia. Jeśli mamy pomieszczenie, w którym na środku stoją kolumny, mamy dużo rogów czy innych wcięć, płytki wielkoformatowe mogą być problematyczne. Aczkolwiek obecnie kładzie się je nawet w salonie, właśnie ze względu na zaoszczędzony czas.

Kolejną zaletą płytek wielkoformatowych jest fakt, że świetnie wyglądają. Im mniej potrzeba płytek, tych mniejsza ilość fugi jest potrzebna. Oznacza to, że brud nie zbiera się w fugach i dużo łatwiej zamiata się miejsca, które nie posiadają tylu wgłębień.

Płytki wielkoformatowe dzięki swoim olbrzymim gabarytom mają moc optycznego wydłużenia pomieszczenia. Dzięki temu nawet małe pokoje zyskają na wielkości. Również fakt, że przy płytkach wielkoformatowych możemy zminimalizować fugi, wpływa na korzyść pomieszczenia. Dzięki położeniu płytek prawie na styk możemy uzyskać idealną, gładką taflę.

Czy płytki wielkoformatowe są nudne?

Niektórzy myślą, że płytki wielkoformatowe są nudne, bo na tak dużych płytkach może być tylko jeden kolor. Ależ nie! Płytki wielkoformatowe są tworzone w niezliczonej ilości barw oraz zdobień. Mogą przypominać marmur czy drewno.

Płytki wielkoformatowe są w stanie nie tylko ożywić i powiększyć pomieszczenie. Wyglądają również bardzo elegancko, a porównując cenowo – wychodzą nawet taniej niż wiele mniejszych płytek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.