Granat to kolor niezwykle elegancki, który coraz częściej pojawia się w wystroju wnętrz. Już nie tylko dodatki są granatowe, ale również ściany, fronty mebli czy tapicerka. Jak wprowadzić granat do kuchni, by stworzyć charakterystyczne wnętrze?
Z jakimi kolorami można łączyć granat?
Kolor granatowy coraz częściej pojawia się w kuchniach nie tylko w formie dodatku. Granatowe są również fronty mebli, a nawet ściany. Jest to propozycja dosyć odważna, ale coraz częściej wykorzystywana przez osoby, którym znudziły się tradycyjne biele i beże.
Granatowe kuchnie można łączyć z wieloma innymi kolorami. Najczęściej wykorzystywana będzie biel, która jest uniwersalna i świetnie wygląda w każdym zestawieniu. Zaletą bieli jest rozjaśnianie pomieszczeń. Umiejętne połączenie bieli i granatu sprawdzi się nawet w mniejszych kuchniach.
Dobrym sposobem na rozjaśnienie granatowej kuchni jest wykorzystanie drewna. Blaty kuchenne z jasnego drewna, podłoga czy dekoracyjne lamele będą pięknie kontrastowały z głębią granatu. Kuchnia będzie radosna i jednocześnie elegancka. Jest to idealne połączenie do kuchni klasycznych.
Granatowe kuchnie idealnie łącza się również z innymi kolorami, które są mniej oczywiste. Żółć jest wyłącznie dla osób, które dobrze czują się w pomieszczeniach bardzo wyrazistych. Kość słoniowa, dla odmiany, jest delikatna i subtelna. Pomaga stworzyć pomieszczenie gustowne i stonowane. Szarość jest elegancka i uniwersalna. Czarno-granatowe kuchnie to propozycja wyłącznie dla odważnych osób. Trzeba również pamiętać, że jest to połączenie, które sprawdzi się wyłącznie na dużych powierzchniach.
Jak wybrać blat do granatowej kuchni?
Wybór blatu do kuchni jest niezmiernie ważny. To właśnie od niego, w dużej mierze, zależy styl jaki będzie prezentowała kuchnia.
Granatowe kuchnie z drewnianym blatem będą wyglądały przytulnie i tradycyjnie. Wybierając jasne drewno można rozjaśnić kuchnię tak, by nawet na małej powierzchni granat nie był przytłaczający. Jest to idealny duet w kuchni w stylu skandynawskim lub tradycyjnym.
W kuchni nowoczesnej idealnie będzie wyglądał blat z białego marmuru. Jest to propozycja kosztowna, ale za to prezentuje się przepięknie. Surowo i minimalistycznie. Marmurowy blat można zastąpić białym blatem z płyty laminowanej, który jest tańszy, a również wygląda bardzo ciekawie i świetnie wpisuje się w nowoczesny klimat.
Granatowe kuchnie wyglądają również bardzo interesująco, gdy na szafkach znajdzie się szary blat. Jest to jedno z tych połączeń, które jest niezawodne. Szaro granatowa kuchnia będzie elegancka i minimalistyczna.
Granatowe kuchnie są przeznaczone dla osób, które lubią wnętrza kolorowe i charakterystyczne. Zestawieniu temu nie można odmówić oryginalności, więc docenią je osoby, które marzą o wnętrzach niebanalnych i charakterystycznych.
Trzeba jednak pamiętać, że granatowa kuchnia musi być zrobiona z wyczuciem. Połączenie granatu z czarnym na pewno nie sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Aranżując małą granatową kuchnię trzeba jednak pamiętać, by ją rozjaśnić planując podłogi, kafelki, blaty oraz dodatki w jasnych kolorach.