Jak wybrać dobrą golarkę z trymerem do brody?

Jak wybrać dobrą golarkę z trymerem do brody? Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego urządzenia? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. Jaka jest najlepsza niedroga golarka z trymerem?
  2. Jak dobrać golarkę do gęstości zarostu i innych czynników?

Broda to aktualnie modny i coraz bardziej popularny element stylizacji męskiej. Aby utrzymać ją w dobrym stanie, trzeba nie tylko stosować odpowiednie kosmetyki do brody, ale także używać dobrej golarki. Jaka jest najlepsza niedroga golarka z trymerem? Jak ogólnie dobrać golarkę? Na pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.

Jaka jest najlepsza niedroga golarka z trymerem?

Jaka jest najlepsza niedroga golarka z trymerem? Oczywiście, że taka, która spełnia wszystkie potrzeby i oczekiwania jego użytkownika. Aby jednak mieć pewność, że ostatecznie zdecydujesz się na optymalne rozwiązanie, sprawdź, jakie rodzaje golarek są aktualnie dostępne na rynku.

Wśród golarek wyróżnia się oczywiście golarkę elektryczną oraz zwykłą maszynkę. Które rozwiązanie wybrać? Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Do zalet maszynki zwykłej zalicza się niską cenę oraz możliwość golenia brody przy samej skórze. Do wad natomiast często występujące po goleniu podrażnienia, zacięcia, konieczność używania pianki lub żelu oraz częstej wymiany zużytej maszynki na nową. Golarki elektryczne są droższe i wymagana jest ich konserwacja, ale cieszą się większą popularnością w porównaniu do maszynek standardowych ze względu na brak zacięć, precyzyjniejsze golenie oraz to, że są właściwie zakupem na lata.

Jeśli chodzi o golarki elektryczne, mężczyźni najczęściej wybierają golarkę rotacyjną lub foliową. Golarka rotacyjna to świetna opcja dla tych osób, które także chcą uzyskać jednolitą i gładką brodę, ale jednocześnie nie chcą wykorzystywać do golenia tradycyjnej golarki – czyli standardowej maszynki. Golarki rotacyjne to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które wyposaża się w specjalne głowice. Elementy te obracają się wokół własnej osi i tym samym umożliwiają dokładniejsze oraz łatwiejsze golenie. Głowice posiadają noże, które przecinają poszczególne włoski pod różnymi kątami, co gwarantuje, że golenie jest jeszcze bardziej precyzyjne. Do zalet golarki rotacyjnej zalicza się skuteczność oraz wygodę użytkowania.

Głównym elementem golarek foliowych natomiast jest folia wyprodukowana z metalu, która ma niewielkie otwory. Zarost dostaje się do tych otworów podczas sunięcia golarką prostopadle po skórze, gdzie następnie zostaje ścięty przez ostrza, które montuje się wewnątrz tych dziurek. Z tego względu golarki foliowe świetnie sprawdzają się przy zaroście, który rośnie tylko i wyłącznie w jedną stronę.

Który model wybrać? Golarka rotacyjna lepiej radzi sobie z goleniem włosków, które rosną w różnych kierunkach i pozwala ogólnie na szybsze golenie. Jest świetną opcją do gęstych głosów. Golarka foliowa natomiast zapewnia precyzyjniejsze golenie i lepiej sprawdzi się przy skórze wrażliwej. Wybór odpowiedniego rozwiązania jest uzależniony tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb oraz oczekiwań.

Jak dobrać golarkę do gęstości zarostu i innych czynników?

Kupując golarkę do brody, należy zdecydować, jaki wariant będzie dla nas odpowiedni. Ale to nie jedyny czynnik, jakim trzeba się kierować. Na co jeszcze zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej golarki do brody?

Po pierwsze zwróć uwagę na ilość folii lub głowic. Oczywiście, im więcej tych elementów, tym więcej włosków golarka będzie w stanie ściąć podczas jednego pociągnięcia. A to z kolei przekłada się na krótsze golenie.

Kolejny aspekt wiąże się z tym, czy głowice są ruchome. Jeśli tak, możesz mieć pewność, że urządzenie bez problemu będzie dostosowywać się do kształtu szczęki, podbródka oraz – jeśli jest taka potrzeba – szyi. Dzięki ruchomym głowicom można zatem bez problemu ściąć te włoski, które rosną w takich miejscach, do których trudno bez żadnych problemów „dostać” się za pomocą standardowej maszynki. Poza funkcją związaną z ruchomymi głowicami warto także zastanowić się nad innymi opcjami – na przykład system nawilżający czy chłodzący. Takie dodatkowe rozwiązania dobierz oczywiście do własnych potrzeb.

Szukając golarki elektrycznej, zwróć uwagę także na jakość jej wykonania. Te, które wykonano z wysokiej jakości materiałów, będą oczywiście trwalsze, odporniejsze na uszkodzenia i posłużą latami. Warto także sprawdzić aspekt związany z czyszczeniem i konserwacją urządzenia. Te golarki, które łatwo się czyści i konserwuje, z reguły mają dłuższą żywotność i gwarantują przez cały swój okres eksploatacyjny dobrej jakości golenie. 

Jeśli zależy Ci na golarce, dzięki której będziesz mógł od czasu do czasu pozbyć się całej brody, pamiętaj o tym, aby zdecydować się na urządzenie ze zintegrowanym lub nakładanym trymerem. Ten element sprawdzi się również u osób, którym zależy na wielu możliwościach modelowania brody. Trymerem można z łatwością przycinać wąsy, baczki czy brodę, a także przeprowadzać ewentualne poprawki w tych miejscach, które są trudno dostępne dla samej golarki. 

Wiesz już mniej więcej jaka powinna być Twoja golarka, ale wciąż nie możesz zdecydować się na tę odpowiednią? Polecamy sprawdzić ranking golarek elektrycznych, który jest dostępny w Internecie i który obejmuje najpopularniejsze w danym momencie urządzenia. Gwarantujemy, że bez względu na to, którą golarkę z takiej listy wybierzesz, spełni ona Twoje oczekiwania. Wybierając maszynkę, warto uwzględnić komfort golenia. W końcu nawet, jeżeli urządzenie zapewni precyzyjne golenie, a nie będzie łatwe w użytkowaniu, to raczej szybko trafi do szuflady. Na szczęście nowoczesne elektryczne maszynki pozwalają uzyskać bardzo dokładne golenie i sprawdzą się nawet w przypadku wrażliwej skóry. Taka elektryczna golarka spokojnie posłuży przez wiele lat, każdego dnia pozwalając uzyskać dokładniejsze golenie niż przy użyciu standardowej maszynki. Nic więc dziwnego, że najlepsze golarki elektryczne są tak chętnie wybierane przez panów w różnym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.