Jak wykonuje się regenerację baterii trakcyjnych? Czy warto?

Większość maszyn napędzana jest elektrycznie, a z tym wiąże się konieczność montowania w nich baterii. Niestety baterie trakcyjne w miarę użytkowania ulegają zużyciu. Często użytkownicy po prostu kupują nowe baterie i wymieniają nową na starą. Jest to droższa opcja, ponieważ duża część osób nie wie, że istnieje coś takiego jak regeneracja baterii trakcyjnych, co pozwala na wydłużenie jej żywotności. Jako polski producent baterii również oferujemy taki serwis.

Na czym polega regeneracja baterii trakcyjnych?

Gdy zauważamy, że wytrzymałość naszej baterii spadła, to powinniśmy rozważyć regenerację baterii. Jest to tańsza opcja niż zakup nowej baterii, a efekt będzie podobny.

Gdy zdecydujemy się, że chcemy zregenerować naszą baterię, to na początku powinniśmy zdecydować jaki serwis wybierzemy. Gdy już wybierzemy i skontaktujemy się z serwisantem, to powinniśmy odesłać baterię.

Gdy serwisant otrzyma naszą baterię, to w pierwszym kroku zostaje sprawdzony jej stan techniczny. Jeśli analiza wykaże, że pewne podzespoły naszego akumulatora nie są do końca sprawne, to zostają one wymienione.

W następnym kroku ogniwa naszej baterii zostają sprawdzone, na początku skontrolowany zostaje poziom i gęstość elektrolitu. Potem następuje badanie termiczne, które wykaże nam ewentualne straty energii elektrycznej.

Gdy producent ma pewność, że wszystko jest w porządku z naszym akumulatorem, zostaje on spakowany i odesłany. Otrzymujemy w pełni zregenerowaną baterię, która z pewnością posłuży nam jeszcze przez długi czas.

Regeneracja baterii czy warto?

Z pewnością jest regeneracja baterii jest warta rozważenia. Jeśli nasza bateria nie była nigdy regenerowana, to prawdopodobnie będzie to najlepsza dla nas opcja powalająca na przedłużenie żywotności naszej baterii przy niższych kosztach.

Jednakże jeśli nasza bateria była już kilkukrotnie regenerowana, to lepiej będzie rozważyć zakup nowej. Taka bateria prawdopodobnie jest już dość stara, a niestety nie mogą być one regenerowane w nieskończoność. W dodatku prawdopodobnie od tego czasu zostały stworzone baterie o znacznie lepszych parametrach, które będą miały znacznie dłuższą żywotność. Podsumowując, jeśli nasza bateria należy do nowszych oraz nie była nigdy regenerowana, to z pewnością najlepszym pomysłem będzie odesłanie jej do serwisu lub producenta, gdzie zostanie ona zregenerowana. Jednakże jeśli nasza bateria należy do starszych, to lepiej będzie wymienić ją na nowszy model, który w przyszłości będziemy mogli poddać regeneracji, tak aby posłużyła nam długie lata. Warto postawić na baterie trakcyjne od polskiego producenta baterii z wieloletnim doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.