Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak zaaranżować klatkę schodową w domu?

11 kwietnia 2022 klatka schodowa w domu


Klatka schodowa w domu często traktowana jest po macoszemu. Nie przykładamy wielkiej wagi do jej aranżacji. Błąd! Klatka schodowa to pierwsze miejsce, które widzą wszyscy, którzy nas odwiedzają. Warto zadbać, by wyglądała elegancko. Jak zaaranżować przytulne i funkcjonalne wejście do mieszkania?

Jak wykończyć ściany na klatce schodowej?

Klatka schodowa w domu nie zawsze jest duża i przestronna. W małym pomieszczeniu warto wykorzystać jasne kolory farby, by optycznie powiększyć przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem są również tynki mozaikowe, które urozmaicą strukturę ściany.

Wybierając kolor ścian na klatce schodowej domu trzeba pamiętać, by zachować spójność z wystrojem całego domu. Ważne jest również, by kolor ścian korespondował z kolorem schodów oraz podłogi.

Ciekawym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni jest wykorzystanie drewnianych lameli. Mają one budowę przestrzenną. Montuje się je w pewnej odległości od siebie, dzięki czemu wprowadzają na klatkę schodową w domu wrażenie przestrzeni.

Na małej klatce schodowej warto skoncentrować się na jasnych kolorach drewna. Buk, sosna czy dąb będą idealne. Do wnętrz w stylu skandynawskim można wykorzystać lamele bielone, a do domu w nowoczesnym stylu czarne deski lamelowe, które są niezwykle charakterystyczne.

Kolejnym pomysłem na ciekawe ściany na klatce schodowej są panele 3D. Są to również konstrukcje, które optycznie powiększą klatkę. Panele 3d mogą być wykonane z gipsu, styropiany czy drewna. Tapicerowane panele będą idealne, by umieścić je nad siedziskiem, na którym się ubieramy.

Klatka schodowa w domu, który jest klasyczny lub rustykalny będzie wyglądała pięknie, gdy na ścianie pojawi się cegła. Jest to jeden z tych materiałów, które sprawiają, że wnętrze staje się gustowne i eleganckie. Warto pamiętać, że gdy czerwony kolor cegły już nam się znudzi bez problemu można ją przemalować na biało. Jest to kolejna, bardzo popularna, odsłona cegły.

Jak oświetlić klatkę schodową?

Klatka schodowa w domu musi być nie tylko elegancka i gustownie wykończona. Ważne, by była również funkcjonalna. Jednym z najważniejszych elementów praktycznego wystroju klatki schodowej jest dobrze dobrane oświetlenie.

Oświetlając klatkę schodową warto zadbać, by było wygodne wejście na schody. Jest to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Oświetlenie schodowe można zamontować tuż nad stopniami na ścianie lub w stopniach schodów. Warto pamiętać, że bardzo wygodne są czujniki ruchu. Dzięki nim nie trzeba będzie szukać po ciemku włącznika. Jest to niezmiernie ważne przede wszystkim w tych rodzinach, gdzie są małe dzieci lub osoby starsze.

Klatka schodowa w domu to idealne miejsce, by wykorzystać duży, wiszący żyrandol, który stanie się główną ozdobą wnętrza. Do domu urządzonego w stylu nowoczesnym będzie pasowała lampa wisząca składająca się z wielu małych żarówek. Do domu w stylu industrialnym koniecznie trzeba wybrać lampę w metalowej osłonie, a do wnętrza w stylu glamour sprawdzą się bogato zdobione lampy. Idealne będą te, które mają wiele kryształków oraz dodatki w złotym, srebrnym lub miedzianym kolorze.

Redakcja rawiplast.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dom, wnętrza, instalacje, ogród, budownictwo oraz stylowy lifestyle spotykają się, by dostarczyć Ci niezwykłej wiedzy i inspiracji do stworzenia wymarzonego miejsca do życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Odważne i modne kolory ścian do wykorzystania w salonie
drzwi przesuwne
koszt remontu kuchni

Jesteś zainteresowany reklamą?

koszt remontu kuchni