Jakie płytki do kuchni na ścianę między blatem a szafkami?

Projektowanie i urządzanie kuchni bardzo często zajmuje znacznie więcej czasu niż w przypadku pozostałych pomieszczeń domu. Dlaczego? No cóż, nie bez powodu mówi się o niej „serce każdego domu”. Ponieważ spędzamy w niej wiele godzin każdego dnia, kuchnia powinna być wygodna i funkcjonalna, ale i oczywiście każdemu zależy na tym, żeby była ładna. Jednym z trudniejszych wyborów w urządzaniu kuchni pozostaje wybór płytek nad blat kuchenny. Sprawdźmy zatem co warto wiedzieć na ten temat.

Płytki do kuchni na ścianę – dlaczego warto je wybrać?

Jeśli zastanawiasz się czy wybór płytek nad blat kuchenny do dobry pomysł, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Po pierwsze dlatego, że dzięki swej gładkiej powierzchni są łatwe do utrzymania w czystości. To bardzo ważne, ponieważ podczas codziennego przygotowywania posiłków, jedzenie niejednokrotnie, jak chociażby zupy czy sosy ląduje na okolicznej ścianie. Glazura natomiast ma to do siebie, że bez trudu usuniemy z niej pozostałości jedzeniu przy użyciu zaledwie szmatki i wody. Aby nadać jej pierwotny błysk wystarczy natomiast raz na jakiś czas wyczyścić ją odpowiednim płynem i wypolerować.  Kolejnym argumentem przemawiającym za kupnem kafelek nad blat w kuchni jest mnogość wzorów, w jakich są dostępne. Bez względu na to w jakim stylu urządzasz kuchnie i jaki rodzaj aranżacji planujesz wykorzystać, bez trudu dobierzesz płytki nad blat kuchenny.

Gres nad blatem w kuchni – nowoczesne rozwiązanie?

Jednym z ciekawszych i popularniejszych obecnie rozwiązań w kwestii wykańczania ściany nad blatem kuchennym są gresy. Tym co odróżnia je od tradycyjnych płytek jest większa wytrzymałość oraz niższy stopień nasiąkliwości. Gres nad blatem w kuchni to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się wielkoformatowe gresy. Ich zastosowanie pozwala na uniknięcie dużej ilości fug nad blatem roboczym, a jak wiadomo fugi są tym miejscem, w którym brud osadza się w największym stopniu i często bywa trudny do usunięcia.

Kafelki nad blatem w kuchni – modne aranżacje

W poszukiwaniu ciekawych inspiracji na wykończenie kuchennej ściany pomiędzy blatem a szafkami, warto zajrzeć na strony internetowe zajmujące się tematyką wnętrzarską. Cenne wskazówki znajdziesz m.in. w artykule tutaj: Płytki nad blat kuchenny . Choć zakup płytek nad blat w kuchni z pozoru wydaje się prosty, wielu osobom podjęcie decyzji w tym zakresie sprawia niemało trudności. Rola dekoracyjna jest tutaj nie mniej istotna niż kwestie związane z utrzymaniem czystości. Płytki w kuchni mają bowiem niezwykle duży wpływ na ogólny odbiór pomieszczenia i należy o tym pamiętać. Powinny współgrać z meblami i tworzyć spójną aranżację, podobnie jak kuchenne płytki podłogowe.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.