Łóżka drewniane – 3 powody, dla których warto wybrać ten materiał

Łóżko jest najważniejszym meblem w każdej sypialni, który stanowi jej główną dekorację. Jeśli planujesz remont tego pomieszczenia, zadbaj o odpowiednią jakość tego mebla. Alternatywą dla zimnych konstrukcji stalowych i mało trwałych ram z płyty meblowej, mogą być Łóżka Drewniane. Choć mogą Ci się na początku wydawać nieco droższe od mebli sieciowych, szybko docenisz ich mocne strony. Do najważniejszych zalet elementów wykonanych z tego materiału należą między innymi:

  • trwałość łóżek drewnianych,
  • łóżka drewniane o wyjątkowym wyglądzie,
  • różnorodność konstrukcyjna i stylistyczna.

Trwałość łóżek drewnianych

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, który od tysięcy lat wykorzystywany jest przez człowieka. Mimo ogromnego rozwoju technologicznego nadal meble drewniane uznawane są za najbardziej trwałe. Powierzchnia łóżek jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku zarysowania powierzchni łatwo można zamaskować lub naprawić uszkodzenie. Ponadto jednolita struktura drewna sprawia, że elementy złączne nie luzują się i konstrukcja jest trwała.

Sypialnia należy do miejsc, w których z reguły nie prowadzi się intensywnego życia towarzyskiego. W związku z tym uszkodzenia mechaniczne łóżek nie są powszechne. Warto jednak zwrócić uwagę na ochronę przeciw wilgoci. Dotyczy to nie tylko ramy, ale także nóg łóżka. W sklepie naturestyle.pl znajdują się produkty zabezpieczone przed tym czynnikiem. Dzięki nasączeniu elementów drewnianych za pomocą specjalnych preparatów lub lakierowanie łóżka drewniane nie ulegną uszkodzeniu poprzez działanie wody.

Łóżka drewniane o wyjątkowym wyglądzie

Elementy z drewna, wykorzystywane do budowy łóżek charakteryzują się ciekawym wyglądem. Dekoracją tego typu mebli jest głównie nieregularna struktura drewna, na której widoczne są słoje i przebarwienia. W większości modeli celowo został wyeksponowany deseń, co podkreśla naturalne piękno mebla. Taka stylistyka wpisuje się we wszystkie nowoczesne style aranżacji wnętrz. Jeśli wolisz meble gładkie, możesz wybrać produkty pokryte jednolitym lakierem.

Różnorodność konstrukcyjna i stylistyczna

Drewno należy też do budulców, którego obróbka jest bardzo łatwa. Pozwala to dowolnie formować deski i płyty wykorzystywane do budowy mebli. Dzięki tej łatwości modelowania możliwe jest stworzenie dowolnej konstrukcji łóżka. Chodzi tu nie tylko o jego wygląd czy formę. Możliwe jest również wykonanie szuflad w dolnej części, schowków na pościel czy innych funkcjonalnych form konstrukcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.