Meble z drewna. Co warto o nich wiedzieć?

Meble z drewna litego – charakterystyka

Meble z drewna litego charakteryzują się tym, iż wykonane są w 100% z drewna, dodatkowo pozbawionego skaz i sęków. Jak przekonuje producent mebli drewnianych, firma Meble Bory, meble takie są bardzo twarde i solidne. W zależności od tego, jaki gatunek drzew zostanie wykorzystany do produkcji (np. sosnowe, bukowe, dębowe, świerkowe), otrzymuje się odmienny efekt. Wybór jest szeroki, możemy wybrać kolor czy fakturę w zależności od upodobań.

Inna struktura, barwa, odmienny układ słojów powoduje, że każdy mebel będzie jedyny w swoim rodzaju. Ze względu na jednolitość wszystkich warstw, wszelkie powstałe podczas użytkowania ewentualne uszkodzenia można łatwo zeszlifować. Z pewnością ważną cechą mebli z drewna litego jest to, że w przekroju poprzecznym na brzegu deski będą widoczne poprzeczne linie świadczące o tym, że powstała ona z jednego kawałka drewna.

Zalety mebli z drewna

  1. Jakość i trwałość – do najważniejszych zalet mebli z drewna zalicza się ich wytrzymałość. Zakup takiego mebla to inwestycja na lata. Meble wykonane z prawdziwego drewna są bardzo mocne i często przekazywane są z pokolenia na pokolenie.
  2. Łatwa pielęgnacja – nie wymagają skomplikowanych zabiegów, a ewentualne uszkodzenia łatwo usunąć lub naprawić.
  3. Ekologia – nie zawierają toksycznych substancji, są więc bardzo ekologiczne i neutralne dla naszego zdrowia.
  4. Ponadczasowość – pasują do każdego wnętrza i aranżacji. Meble z drewna są bardzo eleganckie i stylowe, świetnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Drewno można kształtować i wyginać tworząc rozmaite formy, a także łączyć z innymi materiałami.
  5. Wszechstronne wykorzystanie – meble te ze względu na ich odporność na czynniki atmosferyczne, mogą być zastosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Meble z drewna – pielęgnacja

Aby cieszyć się pięknym wyglądem swoich mebli przez długie lata, warto pamiętać odpowiedniej pielęgnacji.

Należy pamiętać, aby meble z drewna nie były wystawiane na nadmierne działanie wysokich temperatur oraz długotrwały kontakt z wodą. Warto zadbać o odpowiednie podkładki pod gorące kubki i naczynia. Ważne jest również regularne przecieranie kurzu czy plam suchą lub lekko zwilżoną szmatką.

Po latach użytkowania można odświeżyć ich wygląd i nadać im nowe życie, poprzez takie zabiegi jak olejowanie czy malowanie.

Meble z drewna zazwyczaj są droższe od tych wyprodukowanych z innych materiałów, jednak w zamian za wyższą cenę otrzymujemy wysokiej jakości, niepowtarzalny i bardzo trwały przedmiot jak stół, komoda czy szafa z gwarancją wieloletniego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.