Mieszkanie w stylu skandynawskim: o czym warto pamiętać?

Styl skandynawski cieszy się w Polsce coraz większa popularnością, a projekty wnętrz utrzymane w tym stylu mają wielu zwolenników. O czym powinny pamiętać te osoby, które chcą urządzić mieszkanie w taki właśnie sposób? Oto kilka prostych zasad, których warto przestrzegać.

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Mieszkanie w stylu skandynawskim powinno być przede wszystkim jasne naturalne i pozbawione zbędnych dodatków. Pamiętajmy, że styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm oraz jasna kolorystyka, przełamywana szarymi, niebieskimi lub czarnymi akcentami. Białe ściany, drewniane podłogi, meble z drewna, a wszystko to utrzymane w jasnych barwach – oto najbardziej charakterystyczna cecha stylu skandynawskiego. We wnętrzach urządzanych w taki sposób, bardzo ważną kwestią jest też umiejętne wykorzystanie naturalnego światła. Dodatkowo świetnie sprawdzają się tu dobrze dobrane lampy (główne oraz boczne), dzięki którym komfortowym oświetleniem będziemy mogli się cieszyć o każdej porze dnia i nocy. Wybierając oświetlenie do domu dużo uwagi skupia się na lampach do salonu czy do kuchni. Niestety bardzo często pomieszczenia, takie jak sypialnia są spychane na boczny plan, a jest to bardzo duży błąd.

Minimalizm

Warto też pamiętać o typowym dla skandynawskich wnętrz minimalizmie, czyli na starannym wybieraniu dodatków oraz stawianie na takie dekoracje, które mogą mieć jednocześnie praktyczne zastosowanie. Można dzięki temu osiągnąć wspaniały rezultat, a przy okazji urządzić swe mieszkanie w wygodny i funkcjonalny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.