Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Nowoczesny pokój młodzieżowy – jakie meble wybrać?

25 czerwca 2024 Nowoczesny pokój młodzieżowy


Kiedy misie, lalki i samochodziki odchodzą w kąt, to znak, że Twoje dziecko wkracza w nowy etap – staje się nastolatkiem. Pociechę u progu dorosłości czekają zupełnie inne wyzwania, dlatego warto zapewnić jej przytulną i bezpieczną przestrzeń, w której będzie mogła swobodnie dorastać. Planujesz remont pokoju dziecka? Sprawdź, jakie meble dla nastolatków wybrać!

Meble młodzieżowe nowoczesne, czyli jakie?

Obecnie w trendach są zupełnie inne meble do pokoju młodzieżowego niż dekadę temu. Moda całkowicie się zmieniła. Dzisiaj młodzież nie celuje już w pstrokate i wielokolorowe elementy wyposażenia – woli stonowane i ponadczasowe rozwiązania, które nie dominują w przestrzeni.

Motywem przewodnim pokoju nastolatka ma być jego indywidualizm, pasje i zainteresowania. Jeśli Twój syn kocha piłkę nożną, nie musisz kupować mebli z akcentami sportowymi. Wystarczy powiesić w pokoju plakaty i rozścielić tematyczny dywan, a każdy będzie wiedział, że ma do czynienia z fanem futbolu.

Zestaw mebli młodzieżowych – jakie elementy powinien zawierać?

Nastolatkowie to niepokorne charaktery – zmienne i pełne energii. Ułatw swojemu dziecku czas dojrzewania i stwórz bezpieczną bazę, w której będzie mógł czuć się komfortowo każdego dnia. Bardzo ważne jest to, by wyposażenie wybierać razem z nastolatkiem, ponieważ to on będzie zamieszkiwał dany pokój – to jemu ma się podobać.

Zestaw mebli młodzieżowych powinien zawierać wygodne łóżko. Postaw na model na antresoli, pod którą umieścisz inne meble, jeśli przestrzeń nastolatka jest niewielka. Do przestronnego wnętrza pasują natomiast duże łóżka z miękkimi, pikowanymi zagłówkami. W pokoju nastolatka nie może zabraknąć również biurka i komfortowego fotela. Strefę nauki można wzbogacić pojemnym regałem lub komodą, w której zmieszczą się wszystkie podręczniki i pomoce naukowe. W pokoju nastolatka nie może zabraknąć także miejsca do przechowywania ubrań, sprzętów sportowych czy innych przedmiotów. Najlepiej postawić na przestronną kilkudrzwiową szafę, która pomieści duże ilości młodzieżowych bibelotów.

Meble młodzieżowe – odporne na kaprysy nastolatków

Żadna grupa wiekowa nie jest tak kapryśna jak młodzież. Nastolatkowie mają zmienny humor i upodobania. Co kilka tygodni zmieniają hobby, a także preferencje odnośnie do stylu i kolorystyki. Jeśli nie chcesz remontować pokoju nastolatka co miesiąc, postaw na uniwersalne, nowoczesne meble o stonowanej i uniwersalnej estetyce. Zbudują one stylową bazę wnętrza, którą będzie można dopełnić różnymi dekoracjami – takimi, które obecnie wpisują się w zainteresowania nastolatków.

Co należy rozumieć przez „uniwersalną estetykę”? Mowa tutaj o meblach w kolorze białym, szarym, kremowym czy czarnym. Świetnym wyborem są również meble monochromatyczne. Dobrym wyborem są ponadto elementy wyposażenia, np. w kolorze białym z wyrazistą, kolorową wstawką. Takie meble sprawdzą się świetnie również na kolejnych etapach życia dziecka, np, w szkole średniej czy na studiach.

Artykuł sponsorowany

Redakcja rawiplast.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dom, wnętrza, instalacje, budownictwo oraz ogród spotykają się, by dostarczyć Ci niezwykłej wiedzy i inspiracji do stworzenia wymarzonego miejsca do życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesny pokój młodzieżowy
Planowanie instalacji: ile paneli fotowoltaicznych potrzebujesz do swojego domu?
Energia przyszłości: jak działa fotowoltaika - zasady i korzyści

Jesteś zainteresowany reklamą?

Energia przyszłości: jak działa fotowoltaika - zasady i korzyści