Ścienne i dachowe płyty warstwowe – nowoczesny dom marzeń

Współczesne domy zadziwiają nowoczesnością bryły, charakterystycznymi cechami wyglądu kolorystycznego lub koncepcją śmiałych rzutów. Jedną z technologii budowy nowoczesnych domów loftów a do tego technologią tanią i szybką w realizacji jest budowa domu z materiału jakim są płyty warstwowe. W tym artykule opowiemy o tym nowoczesnym materiale budowlanym z uwzględnieniem parametrów technicznych oraz jakościowych wspomnianych płyt.

Ścienne płyty warstwowe

Posiadanie domu z materiału jakim są ścienny płyty warstwowe to dziś szczyt mody. Ten ciekawy materiał pozwala budować domy o skomplikowanych technicznie kształtach do tego posiadające bogaty design i charakter elewacji jaki nadają właśnie wspomniane płyty warstwowe. Płyty cechują się lekkością i łatwością montażu, wysokimi parametrami termoizolacyjnymi oraz wieloma wariantami kolorystycznymi.

Gdzie kryje się jednak tajemnica płyty, czemu jest ona tak dobrym materiałem? Sukces płyta zawdzięcza swojej konstrukcji, mocnego, wytrzymałego mechanicznie stelażu oraz doskonałego termicznie rdzenia izolacyjnego. Co do szczegółowych parametrów budowy płyty wszystko zależy od jej rodzaju. Klasyczna ścienna płyta warstwowa QuadCore posiada do wyboru dwa rodzaje rdzenia izolacyjnego. Jeśli zastosujemy wewnątrz płyty klasyczny rdzeń QuadCore zapewnimy sobie długi czas użytkowania znakomite parametry ogniowe oraz współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,018 W/mK. Wybierając rdzeń IPN zapewniamy wyższe właściwości odporności mechanicznej jednak współczynnik przenikania ciepła 0,022 W/mK.

Dachowe płyty warstwowe

Dachowe płyty warstwowe to materiał niezbędny do pokrycia nowoczesnego domu w całości wykonanego z płyt warstwowych. Tego typu płyty możemy zastosować zarówno na dachy płaskie jak i skośne co już jest rewolucją na rynku pokryć dachowych (większość materiałów dachowych jest dostępna do stosowania jedynie na dachy skośne). Dodatkowym atutem jest fakt, iż dachowa płyta warstwowa zawiera w sobie izolację, nie wymaga więc już osobnego izolowania folią lub wełną mineralną gdyż izolację zawiera wewnątrz siebie. To znakomite rozwiązanie skraca czas prac budowlanych.

Technicznie płyty dachowe są zróżnicowane w zależności od zastosowanego rdzenia. Stosując rdzenie QuadCore zyskujemy jednak pewność długiego okresu użytkowania i dobrych parametrów w korzystnym stosunku jakości do ceny. Szczegóły techniczne dachowych płyt warstwowych QuadCore:
– dzięki niskiej wartości współczynnika lambda znakomite warunki termoizolacyjności konstrukcji dachu
– gwarancja żywotności właściwości termoizolacyjnych materiału wynosząca 40 lat
– dbałość o środowisko dzięki nie zastosowaniu w konstrukcji trujących gazów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.