Suszenie prania w mieszkaniu bez balkonu – jak sobie poradzić?

Suszenie ubrań w lokalu bez dodatkowej przestrzeni zewnętrznej może być wyzwaniem. Trzeba bowiem znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które nie utrudniałoby codziennego funkcjonowania domownikom. Warto wiedzieć, jak wykorzystać dostępną przestrzeń na zorganizowanie miejsca, będącego minimalistyczną alternatywą dla suszarni.

Urządzenie kondensacyjne

Jest to wygodne rozwiązanie dla właścicieli mieszkań o niewielkim metrażu. Suszarkę kondensacyjną można bowiem zamontować na ścianie. Nie zajmuje ona wówczas dużo miejsca. Przy wyborze tego typu rozwiązania trzeba się jednak liczyć z mniejszą pojemnością i wydajnością urządzenia niż w przypadku standardowych modeli. Suszarki wyposażone są w specjalny zbiornik na wodę. Nie trzeba  dostosowywać pomieszczenia do kształtu oraz rodzaju urządzenia. Jedynym wymogiem jest dostęp do sieci elektrycznej. Pojemność zbiornika zależy od warunków mieszkania oraz wielkości danej przestrzeni. Warto pamiętać, by regularnie opróżniać pojemnik. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy również zwrócić uwagę na jego klasę energetyczną.

Suszarka pionowa

Sprzęt typu „wieża” umożliwia rozwieszenie ubrań na kilku poziomach z uwzględnieniem optymalnych odstępów. Dużą zaletą suszarek pionowych jest ich stabilność oraz wysoka jakość materiałów odpornych na korozję – oczywiście, w przypadku suszarek renomowanych marek. Tego typu modele mają również możliwość regulacji poszczególnych elementów pod kątem wysokości oraz położenia. W efektywny sposób można więc wykorzystać nawet niewielką przestrzeń. Można na nich rozwiesić kilka wsadów pralki. Przeznaczone są ponadto do suszenia delikatnych rzeczy. Produkt dostępny jest na stronie internetowej sklepu https://www.leifheitsklep.pl/.

W przypadku braku otwartej przestrzeni w postaci balkonu, tarasu lub ogródka warto skorzystać z alternatywnych rozwiązań. Suszarki pionowe z łatwością można zaadaptować do każdej, nawet niewielkiej przestrzeni. Inne rozwiązanie to urządzenie kondensacyjne. Koszt jego zakupu jest jednak dość duży.