Dlaczego warto zainstalować na oknach nawiewniki higrosterowane?

Jeżeli choć odrobinę interesują się Państwo sztuką budowlaną oraz wykończeniami wnętrz, z pewnością wiedza Państwo, że okna stanowiące nieodłączny element fasady naszego domu, biura lub budynku użyteczności publicznej już dawno przestały być wyłącznie komponentami dekoracyjnymi – obecnie pełnią one o wiele więcej zadań, spośród których wymienić należy bez wątpienia zapewnianie izolacji termicznej oraz akustycznej, jak również – ochronę użytkownika przed nieproszonymi gośćmi mogącymi przedostać się do wnętrza obiektu z zewnątrz. Funkcjonalność okien możemy w jeszcze pełniejszym stopniu zmaksymalizować – wystarczy bowiem, że zdecydujemy się na ich wzbogacenie o tak zwane nawiewniki higrosterowane. Czym one są i dlaczego ich nabycie rekomendowane jest przez ekspertów?

Rzeczony element to nic innego jak nawiewnik powietrza, który niejednokrotnie w branży określany jest także terminem pasywnego wlotu powietrza. Jest to komponent naturalnej wentylacji, który znacznie usprawnia prawidłowy dopływ świeżego powietrza z zewnątrz do wnętrza poszczególnych pomieszczeń w domu czy biurze. Okazuje się on być na wagę złota, gdy z jakiegoś powodu nie możemy pozwolić sobie na otwarcie okien na oścież, a w dalszym ciągu pragniemy, aby wewnątrz obiektu panował przyjemny, naturalny chłód.

Nawiewniki montowane są w oknach coraz częściej, głównie z uwagi na zwiększoną świadomość konsumentów odnośnie deformacji, rozszczelnień oraz uszkodzeń okien pojawiających się na przestrzeni kolejnych lat ich użytkowania. Jak doskonale wiadomo, to właśnie przez różnorakie szczeliny niejednokrotnie nadmiernie go wychładzając, szczególnie w sezonie zimowym. Aby tego uniknąć, okna powinny być stale zamknięte, dodatkowo uszczelnione lub zaizolowane, a jeżeli to możliwe – w najbliższym czasie wymienione na nieprzepuszczające powietrza odpowiedniki. Dzięki nawiewnikom higrosterowanym możliwe jest zadbanie o satysfakcjonujący poziom termoizolacji, przy jednoczesnym dostarczeniu domownikom, pracownikom lub osobom przebywającym regularnie w danym obiekcie świeżego powietrza w sposób kontrolowany. Najnowocześniejsze rozwiązania tego typu sterowane mogą być w sposób całkowicie automatyczny oraz charakteryzują się możliwością wyboru jednego z kilku stopni nawiewu. Ich uniwersalny design sprawia, że doskonale sprawdzą się one jako element uzupełniający okien z ramą wykonaną z PVC, drewna, jak również aluminium. Wiele działających na rynku przedsiębiorstw, w tym firma Eko Okna, umożliwia swoim konsumentom wybór jednego z kilku rodzajów nawiewników – klienci sięgają przede wszystkim po warianty akustyczne oraz płaskie pod roletę. Pragniemy także w tym miejscu uspokoić, że podjęcie decyzji o zamontowaniu nawiewników higrosterowanych na jednym lub kilku oknach w Państwa domu lub biurze z całą pewnością nie doprowadzi do wydrenowania Państwa budżetu, bowiem pomimo swojego zaawansowania oraz ponadprzeciętnej wydajności, są to elementy relatywnie niedrogie, na które pozwolić będzie sobie mógł niemalże każdy czytelnik niniejszego wpisu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.