Jak ciekawie zaaranżować ogród zimowy?

Chcesz stworzyć strefę relaksu, dzięki której przez cały rok będziesz mógł cieszyć się wspaniałymi widokami? Właśnie taki efekt zapewnia zimowy ogród, ponieważ pozwala Ci na podziwianie natury bez względu na porę roku. Jednak prawdziwą radość z przebywania w tym miejscu poczujesz dopiero wtedy, gdy zadbasz o jego ciekawą aranżację.

4 sposoby na interesującą aranżację ogrodu zimowego

Markizy do ogrodów zimowych 

Częstym problemem ogrodów zimowych jest to, że za szybko się nagrzewają, dlatego ważne jest to, abyś pomyślał o tym już na etapie aranżacji tej przestrzeni. Dzięki temu przebywanie w tym pomieszczeniu stanie się dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze, a przede wszystkim będziesz cieszyć się tym także wiosną i latem. Właśnie dlatego ciekawym rozwiązaniem są markizy do ogrodów zimowych. W końcu są niezwykle praktyczne, a przy tym stanowią oryginalny element dekoracyjny. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni materiał bądź dopasowany wzór tkaniny – wtedy przestrzeń bardzo szybko zyska unikatowy charakter.

Klimatyczne oświetlenie

Choć w ciągu dnia ogród zimowy to bardzo jasne pomieszczenie, to jednak i tak musisz zadbać o obecność odpowiedniego oświetlenia. Dzięki temu będziesz chętnie spędzać tam czas także wieczorem. Doskonały efekt stworzysz, jeżeli postawisz na punktowe oświetlenie. Wtedy całość nabierze oryginalnego charakteru – podobnego do tego, panującego w ogrodzie. Poza tym romantyczny nastrój niczym we włoskiej kafejce zapewnią girlandy świetlne, luźno zawieszone pod sufitem.

Wytrzymałe rośliny

Ogród zimowy ma zbliżyć Cię do natury, ale pamiętaj także o tym, iż stanowi przejście pomiędzy ogrodem a domem. Dlatego podczas aranżacji tej przestrzeni umieść tam rośliny doniczkowe. To właśnie one zapewnią Ci spójność, a przy tym wprowadzą do ogrodu zimowego nieco więcej natury. Pamiętaj jednak, że to pomieszczenie może być zbyt wymagające dla niektórych gatunków, więc kieruj się nie tylko wyglądem, ale również charakterystyką poszczególnych roślin. Szczególnie dobrze w ogrodzie zimowym odnajdą się kaktusy, sukulenty – ogromną popularnością cieszą się sansewieria, które nie są wymagające, a przy tym doskonale się prezentują.

Ozdoby dopasowane do pory roku

Zauważ, że aranżacja ogrodu zimowego powinna zmieniać się w zależności od pory roku. W ten sposób ta przestrzeń zawsze będzie wygodna i stylowa. Zatem zimą wyciągnij grube koce, którymi otulisz się w trakcie obserwowania sypiącego śniegu. Natomiast latem zdecyduj się na wiklinowe ozdoby, a także na motywy zwierzęce i roślinne na tkaninach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.