Jak w prosty sposób dodać nowe kolory do przydomowego ogrodu?

Wykorzystanie farby do drewna i dodanie nowych kolorów do aranżacji ogrodu to świetny sposób na ożywienie mebli, wyposażenia tarasu czy dawno zapomnianych klombów. Odrobina farby podkreśli naturalne piękno Twojej przydomowej przestrzeni, tworząc spokojne sanktuarium na letnie miesiące. Niezależnie od tego, czy chodzi o malowanie szopy, doniczek, drzwi, czy miejsca do siedzenia, oto nasz krótki przewodnik po tym, jak używać kolorowej farby do drewna, aby ozdobić swój ogród.

Malowanie mebli ogrodowych

Jednym z najłatwiejszych sposobów na metamorfozę zewnętrznej przestrzeni wypoczynkowej jest użycie farby do drewna do pomalowania mebli. Niezależnie od tego, czy masz małe patio, czy rozległy trawnik, dobrze utrzymane meble to pierwszy krok do stworzenia pięknego ogrodu. Wystarczy wybrać odpowiednie kolory – dobrze sprawdzają się m.in. stonowane odcienie, takie jak niebieski i zielony, które świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Jeśli chcesz zwrócić uwagę na określony obszar swojego ogrodu, spróbuj kontrastowych kolorów, m.in. jasnych bieli i żółci. W ten sposób wyróżnisz np. ozdobny stolik, na którym staną kwiaty.

Kącik pasjonata ogrodnictwa

Jeśli Twoja przydomowa przestrzeń jest ograniczona, ale nadal masz ochotę na świeże kwiaty lub zioła do gotowania, wykorzystaj ściany budynku i zainstaluj na nich półki. Nawet jedna półka zapewnia mnóstwo miejsca na doniczki i inne elementy dekoracyjne. Aby wyróżnić Twój ogrodniczy kącik, pomaluj półkę w barwach kontrastujących z resztą ogrodu. Wypróbuj paski, kształty i ciekawe wzory – wystarczą Ci do tego resztki farby do drewna. Kolory możesz wybrać dowolne. Ważne, by półka pięknie wyróżniała się na tle ściany i podkreślała to, co na niej stanie. Nawet najmniejszą przestrzeń ogrodową można wykorzystać do stworzenia estetycznej, a przy tym praktycznej ozdoby.

Drugie życie ogrodowego wyposażenia

Zamień stare drabiny, skrzynie lub lustra w elementy dekoracyjne, aby uzyskać rustykalny, wyjątkowo estetyczne efekt aranżacji swojego ogrodu. Wystarczy odrobina kreatywności! Lustra działają cuda, nadając zupełnie nowy wymiar przydomowej przestrzeni. Można je wykorzystać do podkreślenia ulubionych kwiatów, a także optycznego powiększenia małego ogrodu. Uważaj jednak, by nie stworzyły soczewki, nagrzewającej dany teren – sprawdź, pod jakim kątem pada światło. Stare skrzynki po owocach lub zużyte pudełka do przechowywania mogą być używane jako doniczki na rośliny. Wystarczy nałożyć na nie świeżą warstwę farby, aby uzyskać praktyczne, wyglądające jak nowe, ogrodowe wyposażenie. Nieużywaną już drewnianą drabinkę możesz zamienić w ruchomą półkę do przechowywania roślin czy książek. Warto pomalować ją na jasne pastelowe kolory, które pięknie podkreślą wszystko, co na niej postawisz lub zawiesisz.