Spokojny sen dzięki roletom okiennym

Rolety okienne skutecznie wyparły zasłony i firany, z którymi nie do końca lubimy się, a wszystko przez to, że łapią one kurz i w wielu też przypadkach ograniczają dostęp światła. Na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów rolet okiennych, a to sprawa, że jest w czym wybierać, dzięki czemu też możemy je dopasować do każdego pomieszczenia.

Rolety okienne i ich rodzaje

Większość osób wybiera rolety okienne, ponieważ nadają one pomieszczeniu subtelności i stylu, a przy tym też spełniają swoją najważniejszą funkcję, czyli chronią przed słońcem i pozwalają na stworzenie intymnych wnętrz. Wśród wielu typu rolet niezwykle popularne są dziś rolety ekranowe. Tego typu rolety okienne sprawdzają się w domach, biurach, a także w placówkach użyteczności publicznej. Roleta ekranowa wykonana jest z jednego pasa materiału, który jest odporny na uszkodzenia, a także na działanie promieni słonecznych. Tego typu rolety wykonywane są z odpornych materiałów typu PCV lub włókno szklane. Kolejnym typem rolet, które zawojowały rynek są rolety rzymskie. Mają one inny mechanizm zwijania, podczas którego tworzą one bardzo ciekawy efekt dekoracyjny, dzięki czemu nadają się do modnych mieszkań. Popularne i lubiane na rynku są też rolety plisowane. Jest to chyba najbardziej uniwersalny model, który stosowany jest zarówno na oknach ściennych, jak i tych dachowych. Rolety przybierają kształt harmonijki na całej długości zwijania, zaś wśród modeli dostępne są rolety wolnowiszące i kasetowe.

Nowoczesne rozwiązania

Wśród wielu wariantów rolet okiennych znajdziemy takie, które nazywane są roletami jednofunkcyjnym lub dwufunkcyjnymi. Rolety jednofunkcyjne zwijane są do góry zaś te dwufunkcyjne zwijane są w obu kierunkach. To, jaki rodzaj rolet wybierzemy zależy od naszych indywidualnych preferencji, a także pomieszczenia, w który chcemy je zastosować.

Niezastąpiona funkcjonalność

Ogromną zaletą rolet okiennych jest to, że bez problemu możemy je dopasować do okien w różnych kształtach. Ponadto dostępne są rolety wykonane z różnych rodzajów materiałów, od tych naturalnych, po sztuczne a także dzianinowe czy takie, które wykonane są z włókien bambusowych. Co więcej na rynku znajdziemy rolety znane jako dzień i noc. Jest to niezwykłe rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie rolet do warunków dziennych i tych nocnych, kiedy zależy nam na zaciemnieniu danego pomieszczenia. Tego typu rolety dają podobny efekt, jak żaluzje. Wszelkiego typu rolety okienne są doskonałym rozwiązaniem, a szczególnie w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.