Sposoby na odprężenie w zaciszu własnego domu

Przewlekły stres czy zmęczenie nie wychodzą nam na zdrowie a wręcz przeciwnie. Wewnętrzne podenerwowanie nie mobilizuje nas do działania, za to skutecznie nadwątla pokłady naszej cierpliwości, powodując rozdrażnienie, które prowadzi do poważniejszych skutków, jak zaburzenia koncentracji, drażliwość, złość, niepokój czy lęk. To z kolei mocno wpływa na relacje z otoczeniem. Na szczęście istnieją jednak sposoby na odprężenie, i to w zaciszu własnego domu. Dowiedz się, jakie.

Intensywny trening

Choć wydawać by się mogło, że aktywność fizyczna może tylko potęgować dojmujące uczucie zmęczenia, tak wszyscy ci, którzy wybierają sport jako sposób na rozładowanie emocji twierdzą, że to najlepszy antystresor. Już 15 minut szybkiego marszu powoduje wydzielanie się endorfin – hormonów odpowiedzialnych za poczucie szczęścia, ale też ekspresję białek, które polepszają funkcjonowanie układu nerwowego. To wszystko sprzyja redukcji stresu, dlatego jeśli sport to tylko na zdrowie!

Relaksująca kąpiel

Jeśli spytalibyśmy jakiejkolwiek kobiety o to, jak radzi sobie ze stresem po ciężkim dniu, zapewne niejedna odpowiedziałaby, że gorącą kąpielą w wannie pełnej piany. Nic w tym dziwnego – ciepła woda przyjemnie otula ciało, a w połączeniu z pachnącą pianą sprawia, że zwykła na pozór czynność staje się tym, na co czeka się cały wieczór. Innym kobietom sprzyjać będzie z kolei wyjście do SPA lub na basen, w których odnajdą bąbelkowe jacuzzi.  Jak stworzyć podobną bezpieczną przystań w zaciszu własnego domu, która wpłynie na odprężeniem, a w konsekwencji na nasze zdrowie? Z pomocą przychodzą relaksacyjne trendy – ustawiając na tarasie specjalne jacuzzi dmuchane z hydromasażem, które podobnie jak basenowe posiada wiele możliwości i funkcji antystresowych. Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że nie ma potrzeby wydawania dużych pieniędzy, by cieszyć się relaksem w swoim ogrodzie niczym w prawdziwym SPA.

Odstresuj się, czyniąc coś dla ciała lub ducha

Musimy słuchać swego ciała, nie ignorując podstawowych potrzeb, w tym potrzeby odpoczynku. Uważność na reakcje płynące z ciała wyczuli nas na to, czego w danym momencie potrzebuje. Warto dbać o siebie, nie zaniedbując odpoczynku. Rytm dnia możesz zrównoważyć tzw. chwilą dla siebie. To od ciebie zależy, jaka forma spędzania wolnego czasu przyniesie ci najwięcej relaksujących korzyści. Być może będzie to pół godziny z ciekawą lekturą, kilkanaście minut intensywnego treningu, a może kąpiel w dmuchanym jacuzzi z hydromasażem? Zdecyduj sama!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.