Zaskórniki – kosmetyki, które pozwolą się ich pozbyć

Wszelkie zmiany skórne, takie jak zaskórniki, wymagają zastosowania odpowiednio dobranej pielęgnacji, żeby mogły zostać zredukowane. Jeśli chcemy zadbać o swoją cerę i sprawić, by niedoskonałości przestały się pojawiać, powinniśmy pamiętać o tym, by zawsze mieć pod ręką kilka sprawdzonych kosmetyków, które zadbają o naszą skórę, dzięki czemu będzie prezentowała się zdrowo i pięknie. Jakich produktów nie może zatem zabraknąć?

Oczyszczanie twarzy – krok, który zwalcza zaskórniki

Zaskórniki są niezapalnymi wypryskami, które niestety łatwo zauważyć, szczególnie w obrębie tzw. strefy T, czyli na nosie, czole oraz na policzkach. Jeśli nie podejmiemy żadnych działań zakładających ich zwalczanie, mogą się one przerodzić nawet w bolesne torbiele ropne, które po wygojeniu pozostawią po sobie trwałe, nieestetyczne blizny.

Jednym z kluczowych elementów jest systematyczne oczyszczanie twarzy, które powinno się odbywać zarówno rano, jak i wieczorem. Zanieczyszczenia gromadzące się na skórze mogą prowadzić do roznoszenia się bakterii, a stąd już bardzo krótka droga do powstawania pryszczy. Wobec tego podstawą pielęgnacji powinien być skuteczny żel oczyszczający, ewentualnie pianka lub mleczko. Należy tutaj sięgać po produkty stosunkowo delikatne, które jednak pozwolą nie tylko usunąć nadmiar sebum, ale też zlikwidują wszelkie niepożądane substancje, które mogły osadzić się na twarzy w ciągu dnia czy nocy.

Zaskórniki a peeling

Jedną z przyczyn, przez które pojawiają się zaskórniki, jest nieprawidłowe złuszczanie martwego naskórka. Obumarłe komórki skóry zalegają na jej powierzchni, co skutkuje zatkaniem gruczołów łojowych i ich zaburzoną pracą. Dlatego też, jeśli nasza cera ma skłonność do niedoskonałości, należy co jakiś czas zastosować peeling, który pomógłby w usunięciu martwego naskórka.

Jednocześnie należy mieć na uwadze, że skóra trądzikowa źle znosi zbyt agresywne oczyszczanie. W związku z tym najlepiej zdecydować się na peeling enzymatyczny, który działa zdecydowanie łagodniej niż tradycyjny produkt gruboziarnisty. W ten sposób unikniemy ewentualnych podrażnień, a przy tym wyraźnie odczujemy, że cera jest odświeżona i bardziej gładka.

Krem na trądzik – obowiązkowy etap pielęgnacji

Krem na trądzik to dla wielu osób absolutny niezbędnik w walce z niedoskonałościami. Nawet jeśli aktualnie dokuczają nam jedynie zaskórniki, to jednak warto pamiętać, że te mogą prowadzić do poważniejszych zmian skórnych, szczególnie jeśli nasza cera z natury jest tłusta lub mieszana.

Krem na trądzik powinien być stosowany dwa razy dziennie. Rano warto wybrać produkt dogłębnie nawilżający, a jednocześnie matujący, co pozwoli na zahamowanie nadmiernej produkcji sebum – czyli jednego z powodów, dla którego mogą pojawiać się właśnie wypryski. W związku z tym formuła takiego kosmetyku musi być lekka i łatwo wchłaniająca się. Wieczorem zaś możemy postawić na krem o bardziej treściwej formule, który będzie przede wszystkim odżywiał i wspomagał regenerację skóry w nocy.

Pamiętajmy o tym, by krem nakładać na już oczyszczoną twarz.