Kombinezon ochronny – gdzie się przydaje?

W każdej branży wymagane jest przestrzeganie zasad BHP. Jest to bardzo istotne, ponieważ chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Kombinezony ochronne to istotny element zmniejszania ryzyka pracy. Sprawdzają się w wielu branżach i zapewniają ochronę przed niebezpieczeństwem. 

Kombinezony ochronne – zastosowanie 

Ubrania robocze odgrywają niezwykle ważną rolę ochronną. Ich stosowanie jest istotne w wielu zawodach, takich jak: 

 • mechanicy samochodowi,
 • pracownicy budowlani,
 • pracownicy techniczni,
 • pracownicy laboratorium,
 • rolnicy,
 • malarze.

Oczywiście to tylko przykładowe zawody, w których stosowanie kombinezonów ochronnych jest na porządku dziennym. Najczęściej tego typu zabezpieczeń używa się w branżach technicznych, gdzie ryzyko pracy jest wyższe. Kombinezon ma chronić pracowników przed: 

 • zabrudzeniami,
 • substancjami chemicznymi,
 • substancjami biologicznymi,
 • oparzeniami,
 • pyłami,
 • uszkodzeniami mechanicznymi.

Jaki powinien być kombinezon? 

Kombinezon musi być wykonany z solidnych materiałów i przede wszystkim spełniać normy BHP. Modele powinny być odporne na rozdarcia i przetarcia, dlatego jakość tkanin musi być jak najwyższej jakości. Istotne jest, aby odzież ochronna zapewniała komfort pracy. Pracownicy, którzy pracują w nich godzinami, muszą mieć odpowiednią wygodę. Kombinezony powinny być dopasowane pod aktualną porę roku i temperaturę otoczenia. Ważne jest, żeby strój ochronny był przewiewny.

Rodzaje kombinezonów 

Wybierając odzież ochronną, istotne jest, aby była ona dopasowana do stanowiska, które wykonujemy. Każdy kombinezon jest przeznaczony do odrębnych celów. Różnią się wykonaniem z innych materiałów, ale również żywotnością, ponieważ istnieją kombinezony jedno, jak i wielorazowe.

Jednorazowe

Ten konkretny typ odzieży ochronnej znajdzie zastosowanie np. w malarstwie. Jednorazowe kombinezony przede wszystkim chronią pracowników przed zabrudzeniami i pyłami. Dlatego świetnie sprawdzą się w branżach, gdzie ubranie pracownika jest narażone na szczególne zabrudzenia. 

Przeciwchemiczne 

Taki rodzaj kombinezonów sprawdzi się w miejscach pracy, gdzie występują substancje chemiczne. Nie musi to być praca w laboratorium, chociaż oczywiście ten rodzaj odzieży jest tam używany. Może to być praca w fabryce, gdzie pracownicy przy produkcji określonych produktów, mają kontakt z substancjami chemicznymi. Dlatego, istotne jest zapewnienie im bezpieczeństwa i ochrony ich zdrowia.

Ochronne

Strój roboczy jest niezwykle ważny w wielu branżach. Pracownicy budowlani i techniczni muszą mieć odpowiedni strój. Dlatego kombinezony robocze są doskonałym wyborem. Wykonane są z mocnego i wytrzymałego materiału, który chroni przed drobnymi urazami mechanicznymi i przetarciami. 

Kombinezony ochronne – bezpieczeństwo pracy

Odpowiedni strój to najważniejszy element wielu zawodów. Oprócz wygody musi zapewniać bezpieczeństwo. Warto, jeśli jesteśmy pracodawcą lub sami poszukujemy odzieży ochronnej zrobić zakupy w specjalistycznym sklepie z artykułami BHP: https://bhponline-24.pl/kombinezony-ochronne-bhp

Odpowiedni zakup, dostosowany do naszych potrzeb, sprawdzi się jako odpowiednie zabezpieczenie zdrowia i zdecydowanie zwiększy komfort pracy.