Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Lodówka turystyczna kompresorowa i jej zastosowanie

15 maja 2023 Lodówka turystyczna kompresorowa i jej zastosowanie


W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się lodówka turystyczna kompresorowa. Najczęściej wybierają ją ludzie, którzy wybierają się z rodziną na zasłużony urlop. Lodówka powinna działać efektywnie pomimo tego, że na zewnątrz panuje wysoka temperatura, a także musi nadawać się do wożenia w samochodzie.

Zakup lodówki turystycznej bez tajemnic

Planując zakup lodówki turystycznej, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jej wydajność. Ważną rolę odgrywa również pojemność, sposób zasilania oraz rozmiar. Istotna jest również cena, a także to, czy lodówka jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. W sprzedaży dostępne są samochodowe lodówki, które można podłączyć do zasilania, a także pudełka, które zapewniają właściwą izolację termiczną. Chłodzone napoje można przechowywać w lodówce przez określany czas.

Warto zaznaczyć, że na wiele różnych sposobów można uzyskać chłód, dlatego bardzo bogaty jest wybór lodówek turystycznych. Można przypuszczać, że lodówka samochodowa kompresorowa jest dosyć drogim rozwiązaniem, które jest warte swojej ceny. Najczęściej na rynku dostępne są modele oscylujące w kwocie 1000-2500 zł.

Należy podkreślić, że sprężony gaz jest czynnikiem chłodzącym. Nie wszyscy mają świadomość, że lodówki kompresorowe do auta wykorzystują dokładnie tę samą zasadę działania, co domowe lodówki stacjonarne. Posiadają silnik, kompresor, a do tego stosują czynnik chłodzący. Tego typu urządzenia mają naprawdę wiele zalet, ponieważ zawsze można liczyć na właściwe chłodzenie i to niezależnie od temperatury, która panuje na zewnątrz. Ogromnym plusem jest również to, że nie ma potrzeby schładzania wcześniej samego urządzenia.

Zalety lodówek kompresorowych

Lodówka turystyczna kompresorowa dobrej jakości może mrozić lub chłodzić bez przerwy na ładowanie nawet przez kilkadziesiąt godzin. Do zasilania używa się baterii o mocy 12/24 V oraz 100-240 V. Na szczęście pobierają stosunkowo mało energii elektrycznej, a do tego mają specjalne wskaźniki umożliwiające monitorowanie zużycia akumulatora samochodowego. Należy pamiętać o tym, że pobór energii wzrasta wraz z pojemnością.

Warto wspomnieć o tym, że na podróż ciężej będzie zapakować większą lodówkę. Nie ma sensu kupować lodówki z zapasem miejsca, lepiej dobrze przemyśleć wymaganą pojemność w odniesieniu do liczby osób w aucie. Nie wszyscy mają świadomość, że lodówki z kompresorem oprócz funkcji chłodzenia mają również funkcję głębokiego mrożenia. Są oszczędne i pracują bardzo cicho, więc nie powinny nikomu przeszkadzać.

Dobrze, jeśli lodówka posiada ergonomiczne uchwyty, które pozwalają wygodnie transportować urządzenie. Najlepiej sprzęt zamówić u renomowanego producenta, który cieszy się dobrą opinią i od dłuższego czasu działa na rynku. Godna uwagi jest również lodówka termoelektryczna, która jest jednak zdecydowanie droższa. Taka lodówka może być zasilana z domowej sieci 230 V lub prądem stałym z gniazda 12 V. Moduł termiczny jest bardzo lekki i trwały i nie zajmuje wiele miejsca.

Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, dlaczego warto kupić lodówkę turystyczną kompresorową.

Redakcja rawiplast.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dom, wnętrza, instalacje, ogród, budownictwo oraz stylowy lifestyle spotykają się, by dostarczyć Ci niezwykłej wiedzy i inspiracji do stworzenia wymarzonego miejsca do życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zwrócić produkty w sklepie Gomez? Przewodnik krok po kroku
Zwroty Fitanu - czego się spodziewać?
Damskie spodnie robocze

Jesteś zainteresowany reklamą?

Damskie spodnie robocze