Modne kabiny prysznicowe – co jest na topie w 2020 roku?

Urządzając dom lub mieszkanie, często kierujemy się aktualnymi trendami. Śledzimy blogi wnętrzarskie i słuchamy rad specjalistów w tej dziedzinie. Słusznie, ponieważ tak zaaranżowane wyglądają pięknie i nowocześnie. Dzisiaj podpowiadamy więc, jak wybrać modne kabiny prysznicowe.

Łazienka – kluczowa przestrzeń każdego domu

Łazienka to niewątpliwie miejsce kluczowe dla całego domu. Spędzamy tam bowiem wiele czasu – robiąc makijaż, biorąc długi, gorący prysznic, a także załatwiając inne, istotne potrzeby. Z łazienki korzystają natomiast nie tylko domownicy, ale również goście. Dodatkowo obecne tam, dość intensywne oświetlenie sprawia, że widoczny będzie każdy, najdrobniejszy mankament. Łazience trzeba zatem poświęcić wiele uwagi. W ramach tego ważny jest wybór prysznica. Jakie kabiny prysznicowe będą modne w nadchodzącym sezonie?

Minimalizm i prostota kształtów

W ostatnim czasie niewątpliwie króluje minimalizm i prostota kształtów. Najchętniej stawiamy na kabiny prysznicowe i prostych wzorach. Wybieramy więc modele kwadratowe lub prostokątne. W takich kabinach prysznicowych dominuje też szyba. Wszelkie łączenia i stelaż są natomiast niemal niewidoczne. Skończyła się więc era fantazyjnych kabin prysznicowych o rozmaitych kształtach, wielopoziomowych brodzikach i bardzo widocznych uchwytach. Dzisiaj kabiny prysznicowe są wręcz ascetyczne. Ich zaletą jest jednak łatwość ich czyszczenia. Im mniej zakamarków, tym mniejsza przestrzeń, w której może osadzić się niechciany kamień.

Przezroczyste szyby

Największą popularnością na rynku cieszą się też kabiny prysznicowe z przezroczystymi szybami. Do lamusa odeszły zatem wszelkie kolorowe przeszklenia oraz matowe wzory. Niewątpliwie to dobry kierunek. Przezroczyste szyby optycznie powiększają bowiem przestrzeń. W ten sposób nawet bardzo mała łazienka, mająca kilka metrów kwadratowych powierzchni, nie przytłacza i nie wywołuje klaustrofobii. Warto jednak podkreślić, że tego typu szyby wymagają solidnego czyszczenia. Każda najmniejsza kropla staje się bowiem widoczna na tej gładkiej, nieskażonej powierzchni. W tym zakresie godne polecenia są więc kabiny prysznicowe z szybami, pokrytymi specjalnymi powłokami, zapobiegającymi osadzaniu się wody.

Modne kabiny prysznicowe – z brodzikiem czy bez?

Wybór modelu z brodzikiem lub bez brodzika powinien być przede wszystkim warunkowany indywidualnymi potrzebami. Przykładowo osoby, posiadające małe dzieci chętniej postawią z pewnością na wersję z dość wysokim i głębokim brodzikiem. Nie da się jednak ukryć, że modne kabiny prysznicowe nie posiadają dzisiaj brodzika lub jest on bardzo niski, niemal niewidoczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *