Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Modne kabiny prysznicowe – co jest na topie w 2020 roku?

24 lutego 2020

Urządzając dom lub mieszkanie, często kierujemy się aktualnymi trendami. Śledzimy blogi wnętrzarskie i słuchamy rad specjalistów w tej dziedzinie. Słusznie, ponieważ tak zaaranżowane wyglądają pięknie i nowocześnie. Dzisiaj podpowiadamy więc, jak wybrać modne kabiny prysznicowe.

Łazienka – kluczowa przestrzeń każdego domu

Łazienka to niewątpliwie miejsce kluczowe dla całego domu. Spędzamy tam bowiem wiele czasu – robiąc makijaż, biorąc długi, gorący prysznic, a także załatwiając inne, istotne potrzeby. Z łazienki korzystają natomiast nie tylko domownicy, ale również goście. Dodatkowo obecne tam, dość intensywne oświetlenie sprawia, że widoczny będzie każdy, najdrobniejszy mankament. Łazience trzeba zatem poświęcić wiele uwagi. W ramach tego ważny jest wybór prysznica. Jakie kabiny prysznicowe będą modne w nadchodzącym sezonie?

Minimalizm i prostota kształtów

W ostatnim czasie niewątpliwie króluje minimalizm i prostota kształtów. Najchętniej stawiamy na kabiny prysznicowe i prostych wzorach. Wybieramy więc modele kwadratowe lub prostokątne. W takich kabinach prysznicowych dominuje też szyba. Wszelkie łączenia i stelaż są natomiast niemal niewidoczne. Skończyła się więc era fantazyjnych kabin prysznicowych o rozmaitych kształtach, wielopoziomowych brodzikach i bardzo widocznych uchwytach. Dzisiaj kabiny prysznicowe są wręcz ascetyczne. Ich zaletą jest jednak łatwość ich czyszczenia. Im mniej zakamarków, tym mniejsza przestrzeń, w której może osadzić się niechciany kamień.

Przezroczyste szyby

Największą popularnością na rynku cieszą się też kabiny prysznicowe z przezroczystymi szybami. Do lamusa odeszły zatem wszelkie kolorowe przeszklenia oraz matowe wzory. Niewątpliwie to dobry kierunek. Przezroczyste szyby optycznie powiększają bowiem przestrzeń. W ten sposób nawet bardzo mała łazienka, mająca kilka metrów kwadratowych powierzchni, nie przytłacza i nie wywołuje klaustrofobii. Warto jednak podkreślić, że tego typu szyby wymagają solidnego czyszczenia. Każda najmniejsza kropla staje się bowiem widoczna na tej gładkiej, nieskażonej powierzchni. W tym zakresie godne polecenia są więc kabiny prysznicowe z szybami, pokrytymi specjalnymi powłokami, zapobiegającymi osadzaniu się wody.

Modne kabiny prysznicowe – z brodzikiem czy bez?

Wybór modelu z brodzikiem lub bez brodzika powinien być przede wszystkim warunkowany indywidualnymi potrzebami. Przykładowo osoby, posiadające małe dzieci chętniej postawią z pewnością na wersję z dość wysokim i głębokim brodzikiem. Nie da się jednak ukryć, że modne kabiny prysznicowe nie posiadają dzisiaj brodzika lub jest on bardzo niski, niemal niewidoczny.

Redakcja rawiplast.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dom, wnętrza, instalacje, budownictwo oraz ogród spotykają się, by dostarczyć Ci niezwykłej wiedzy i inspiracji do stworzenia wymarzonego miejsca do życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bezpieczeństwo domowe: jak zrobić uziemienie w gniazdku?
klej do płytek
farba do blachy ocynkowanej

Jesteś zainteresowany reklamą?

farba do blachy ocynkowanej