Nożyce elektryczne do żywopłotu – czy warto w nie zainwestować? Wybrać nożyce akumulatorowe czy przewodowe?

Podcinanie, trzebienie i pielęgnowanie drzew, krzewów, żywopłotów oraz bylin, to wymagające zadanie, które nierzadko wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu. Chcesz zadbać o własną działkę, posesję lub ogród i zastanawiasz się, czy warto zainwestować w nożyce elektryczne od żywopłotu?

Czy warto kupić nożyce elektryczne do żywopłotu?

Piękny i zadbany ogród jest wizytówką każdego domu. Twoja działka obfituje w różnorodne krzewy, drzewa, żywopłoty i inne nasadzenia wymagające stałej uwagi w okresie wiosenno-letnim? Praca sekatorami jest nieefektywna i – co gorsza – nie zapewnia oczekiwanych efektów? Może warto w końcu zainwestować w nożyce elektryczne do żywopłotu?

Tego typu nożyce doskonale sprawdzą się do pielęgnacji roślin na średniej i dużej wielkości działkach. Korzystając z nożyc elektrycznych można błyskawicznie i komfortowo podciąć zarówno żywopłot do idealnie równego kształtu, poobcinać stare i schorowane gałęzie drzew czy przetrzebić krzewy. 

Nożyce elektryczne do żywopłotu wyposażone są w długie prowadnice, które ułatwiają zarówno zgrubne, jak i precyzyjne podcinanie roślin, umożliwiając zachowanie prostych linii cięcia. Poza tym wiele modeli dostępnych na rynku ma teleskopowe przedłużki, które pozwalają na cięcie wysokich żywopłotów, krzewów i drzew bez konieczności wspinania się po drabinie. Znacząco przyśpiesza i ułatwia to prace w ogrodzie, zwiększając nasze bezpieczeństwo.

Jak wybrać nożyce elektryczne do żywopłotu – przewodowe czy akumulatorowe?

Stojąc przed zakupem nożyc elektrycznych do żywopłotu, pierwszą kwestią, którą powinieneś uwzględnić, jest rodzaj zasilania urządzenia. Sprzęt tego typu może być zasilany przewodowo lub bezprzewodowo.

Przewodowe nożyce elektryczne do żywopłotu sprawdzą się głównie na mniejszych działkach i posesjach, na których będzie zapewniony wygodny dostęp do sieci elektrycznej. Pamiętaj, że użytkowanie przewodowych nożyc do żywopłotu będzie wymagało od Ciebie zaopatrzenia się w przedłużacz.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu zapewnią o wiele bardziej komfortową, efektywną i przyjemną pracę w ogrodach. Doskonale sprawdzą się w ogrodach o dowolnym wymiarze. Sprzęt tego typu jest o wiele bardziej mobilny, jednak czas pracy nożyc ograniczony jest przez pojemność akumulatorów. Dlatego też nożyce tego typu wymagają regularnego ładowania. Jeżeli chcesz zwiększyć czas pracy nożyc bez konieczności czekania, aż się naładują, wyposaż się w dodatkowe akumulatory zamienne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.